Uszkodzony ekran smartfona – czy warto go wymieniać?

Uszkodzony ekran smartfona – czy warto go wymieniać?

Elementem, który uszkadza się w smartfonach najczęściej, jest oczywiście ekran. Jest to bowiem element niezwykle delikatny i podatny na zarysowanie oraz rozbicie.

Czasami wynika to z naszej nieostrożności czy niezdarności, ale niekiedy jesteśmy po prostu ofiarami niefortunnych wypadków (na przykład ktoś wpadnie na nas podczas spacerowania ulicą i z zaskoczenia upuścimy trzymany w ręce telefon). Naprawa ekranu nie należy też do operacji tanich, więc po zbiciu go możemy się zastanawiać: czy w ogóle warto go naprawiać? Odpowiadamy poniżej!

Ile kosztuje wymiana ekranu?

Zanim przejdziemy do kwestii tego, czy warto wymieniać ekran, warto konkretniej określić jak dużo może taka usługa kosztować. Samo założenie nowego ekranu nie jest wcale takie drogie, jak mogłoby się wydawać: zdecydowana większość ceny, jaką przedstawi nam serwis, to nie cena tak zwanej robocizny, a samego zamiennego ekranu.

Warto przy tym zauważyć, że zbić się może tylko sama szybka chroniąca wyświetlacz, ale może też zbić się zarówno szybka, jak i ukryty pod nią wyświetlacz LCD. To pierwsze zdarzenie będzie mniej problematyczne, ponieważ wymiana samej szybki jest znacznie tańsza. Kiedy trzeba zakupić również nowy wyświetlacz, koszty znacznie wzrastają.

Ekrany zamienne są tańsze w przypadku starszych i bardziej budżetowych smartfonów, ponieważ są to zazwyczaj po prostu ekrany nieco niższej jakości (o niższej rozdzielczości czy mniejszej wytrzymałości). W przypadku drogich, nowych smartfonów, ceny części zamiennych będą znacznie wyższe i adekwatne do ceny całego urządzenia.

Ogółem, wymiana ekranu może kosztować od kilkuset złotych do nawet ponad tysiąca złotych. Wiele zależy tutaj od indywidualnych czynników.

Czy warto wymieniać ekran?

Jeśli telefon jest stosunkowo nowy bądź nie planowaliśmy w najbliższym czasie go wymieniać, zdecydowanie warto pomyśleć o naprawie ekranu. Zwłaszcza w przypadku starszych modeli smartfonów nie jest to jak widać aż tak droga usługa. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wymianą szybki i/lub wyświetlacza LCD powinien zająć się dobry Samsung serwis Warszawa Mokotów. Samodzielne zamówienie części zamiennych i próba naprawy może zakończyć się porażką, szczególnie w przypadku czegoś tak delikatnego, jak ekran.

Jest pewna szansa, że nie dość, że nie uda nam się wymienić ekranu… to połamiemy zakupioną część zamienną, marnując w ten sposób spora sumę pieniędzy. Zdecydowanie nie warto więc ryzykować i lepiej powierzyć sprawę specjaliście, który dokonał w swoim życiu już wiele tego typu napraw i wie dokładnie, jak je wykonywać bez uszkodzenia jakichkolwiek elementów.

Dodaj komentarz