GARDENA – inteligentny ogród

GARDENA – inteligentny ogród

Jak utrzymać piękny ogród

Przebywasz często poza domem? Potrzebujesz pomocy profesjonalnego ogrodnika, ale jego stawka godzinowa Cię przeraża? A może po prostu jesteś zapominalski, albo nie masz ręki do roślin i zaniedbujesz swój ogród, mimo że chciałbyś by był piękny i zielony? Nic straconego! Na pomoc przychodzi GARDENA. Firma wprowadziła na rynek zintegrowany system zarządzania ogrodem, kontrolowany za pomocą telefonu, z każdego miejsca na ziemi. Oznacza to, że możemy dbać o ogród będąc na wakacjach lub w czasie przerwy w pracy. System GARDENA wyposażony jest w:

-sensory GARDENA – są zainstalowane w ogrodzie i na bieżąco dostarczają użytkownikowi dane dotyczące wilgotności gleby, temperatury czy natężenia światła. Można powiedzieć, że działają jak stacja pogodowa. W czasie zbliżającego się deszczu również zostaniemy o tym poinformowani, dzięki czemu będziemy mogli dostosować nawadnianie ogrodu do warunków atmosferycznych, jak też moment koszenia trawnika.

-smart sterownik nawadniania – służy do zaplanowania nawadniania. System włączy pompę, kiedy będzie to niezbędne, a następnie automatycznie ją wyłączy. Posiada również funkcję zapobiegającą uruchomieniu nawadniania w trakcie opadów lub tuż po nich, co uchroni glebę przed nadmiernym nawodnieniem.

-hydrofor elektroniczny – jest to urządzenie służące do automatycznego nawadniania ogrodu. Użytkownicy mają możliwość ustawienia indywidualnego czasu nawadniania dzięki sterownikowi.

GARDENA smart akumulatory – stanowią nieodłączną część systemu, pozwalającą na płynne działanie urządzeń. Aplikacja na bieżąco informuje nas o poziomie naładowania akumulatorów oraz o pozostałym czasie pracy. Jeżeli poziom naładowania będzie zbyt niski, bądź ładowanie zakończy się również zostaniemy o tym poinformowani przez aplikację. Akumulatory są uniwersalne i pasuja do wszystkich urządzeń GARDENA

– robot koszący GARDENA SILENO+ – urządzenie przeznaczone do koszenia trawnika

– router GARDENA – łączy ze sobą wszystkie elementy systemu GARDENA. Zbiera dane ze sterownika, robota koszącego i sensorów i dostarcza je na telefon użytkownika. Następnie po otrzymaniu informacji użytkownik decyduje czy chce włączyć nawadnianie ogrodu lub przerwać je ze względu na zmianę pogody, albo czy chce włączyć robota koszącego.

GARDENA – inteligentny ogród

Dzięki darmowej aplikacji mobilnej w smartfonie oraz przeglądarki internetowej na tablecie lub komputerze użytkownik ma stały dostęp do swojego ogrodu. Dane ze wszystkich urządzeń zapisywane są w chmurze, więc możemy kontrolować stan naszego ogrodu w każdej chwili.

Dodaj komentarz