Najważniejsze parametry komputera

Najważniejsze parametry komputera

Każdy z nas korzysta z komputera. Czy to w szkole, w domu, w biurze, w bibliotece, podczas pracy czy rozrywki. Komputer coraz częściej towarzyszy nam także w podróży, gdyż jego przenośna wersja – laptop, przestaje już być tylko służbowym wyposażeniem pracowników dużych firm. A skoro ten sprzęt już na dobre zadomowił się w życiu codziennym wielu ludzi, należy postarać się, by jego jakość była jak najlepsza.

Komfortowa praca na komputerze zależy nie tylko od jakości komputera, czyli jakości dwóch jego najważniejszych parametrów: płyty głównej i procesora, ale także od jakości akcesoriów komputerowych, do których należą: monitor, drukarka, urządzenie wielofunkcyjne, a także dysk twardy i oprogramowanie. Kupując monitor, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wielkość, czas reakcji, kontrast, rozdzielczość i kąt widzialności. Od tych parametrów zależy jakość naszej pracy na komputerze. Różnorodność i wielość producentów monitorów pozwala dokonać najlepszego z możliwych wyborów.

Obecnie, dzięki spadającym cenom monitorów, najbardziej opłacalną inwestycją są monitory LCD. Coraz niższe ceny mają także drukarki, aparaty cyfrowe i odtwarzacze multimedialne. Te ostatnie cieszą się niesłabnącą popularnością szczególnie wśród młodych ludzi. Odtwarzacze MP3, MP4, a także iPody pozwalają na zabranie swojej ulubionej muzyki w każde miejsce. Coraz większa ich pojemność sprawia, że mogą one także służyć jako wymienne dyski do komputera stacjonarnego. Coraz więcej sklepów z akcesoriami komputerowymi i komputerowymi powstaje także w Internecie. Ich zaletą są przede wszystkim niższe ceny oferowanego sprzętu, a także możliwość z zapoznaniem się z oferta bez konieczności wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz