Najlepsze alternatywy do popularnych skrzynek e-mail

Najlepsze alternatywy do popularnych skrzynek e-mail

Google, Outlook, Yahoo Mail (chociaż to ostatnie w Polsce nie jest szczególnie znane) – te skrzynki e-mail dominują ogólnoświatowe rankingi pod względem popularności. Czy jednak popularność oznacza jednocześnie wysoką jakość usług? Pod pewnymi względami tak (na przykład w zakresie pomocy technicznej), ponieważ duży budżet daje twórcom spore pole do popisu. Jednak wbrew pozorom także te mniej znane skrzynki też niekiedy są warte uwagi. W takim razie jakie są najlepsze alternatywy do popularnych skrzynek e-mail?

Zoho Mail

Jeszcze jakiś czas temu Zoho najlepiej znane było ze swoich popularnych narzędzi CRM, czyli narzędzi do zarządzania relacjami z klientami. Jednak coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że również jego usługa Zoho Mail jest godna uwagi – zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.

Brak reklam, 5GB darmowej przestrzeni plus 10GB na dokumenty mogą zachęcać. Co bardzo istotne, dostępna integracja z narzędziami, takimi jak kalendarz, lista kontaktów czy edytor dokumentów. Najbardziej znane usługi e-mail, takie jak Gmail czy Outlook, cenione są z podobnej przyczyny – zaskoczyć niektórych może fakt, że podobne rozwiązania oferują także mniej popularne skrzynki.

ProtonMail

Wspomniani wcześniej giganci na rynku skrzynek e-mailowych mają w większości przypadków dość liberalne podejście do kwestii prywatności ich użytkowników. Dlatego osoby, dla których ważna jest właśnie prywatność, powinny zwrócić się w stronę alternatyw, takich jak ProtonMail https://techpolska.pl/protonmail-czy-warto/, które wypadają pod tym względem znacznie lepiej.

Do największych zalet ProtonMaila https://techpolska.pl/protonmail-czy-warto/ należą serwery ulokowane w Szwajcarii, a także szyfrowanie end-to-end, uniemożliwiające osobom innym niż odbiorca i nadawca odczytywanie wiadomości. Sprawia ono, że dostęp do wysyłanych i odbieranych maili nie będzie możliwy nawet dla dostawcy usługi, nie mówiąc już o hakerach czy rządach państw.

Tutanota

Tutanota, podobnie jak wspomniany powyżej ProtonMail, kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo i prywatność. Jest przy tym bardzo przyjazna dla użytkowników, którzy nie mają żadnej wiedzy technicznej na temat na przykład szyfrowania, głównie dzięki swojemu przejrzystemu i łatwemu w użyciu interfejsowi.

Tak jak ProtonMail, Totanota umożliwia szyfrowanie end-to-end, a do tego całkowicie za darmo 1GB przestrzeni. Nie jest to może zbyt dużo, ale większość bezpiecznych e-maili już za taką ilość przestrzeni każe użytkownikom płacić, i to całkiem duże sumy.

Dodaj komentarz