Co zrobić gdy komputer zostanie zawirusowany?

Co zrobić gdy komputer zostanie zawirusowany?

Prawdopodobnie każdy użytkownik komputera choć raz w życiu zmagał się z jego zawirusowaniem. Jeszcze kilka lat temu świadomość na temat bezpiecznego poruszania się w sieci nie była zbyt duża. Niestety mimo coraz lepszych i darmowych oprogramowań antywirusowych, nadal zdarzają się przypadki zainfekowania komputerów i laptopów przez złośliwe oprogramowanie. Nie należy wtedy panikować, a z wirusem na komputerze można poradzić sobie dzięki kilku prostym sposobom.

Zawirusowany komputer – jak go rozpoznać?

Zanim samodzielnie zdiagnozujesz zainfekowanie komputera przez wirusy, powinieneś wiedzieć, czym się to objawia. Użytkownicy bardzo często zgłaszają podobne objawy, a są nimi:

– bardzo spowolniona praca komputera,
– wyświetlanie się na ekranie dziwnych obrazów, ikon oraz wiadomości,
– odtwarzanie dźwięków i muzyki bez naszej ingerencji,
– problemy z napędem CD-ROM,
– uruchamianie się na komputerze programów, których nie instalowaliśmy (najczęściej w obcych językach),
– występowanie błędów niewiadomego pochodzenia,
– usuwanie plików.

Wirus na komputerze potrafi bardzo uprzykrzyć życie użytkownikowi sprzętu oraz utrudnić mu pracę. W niektórych przypadkach można sobie poradzić z nim samodzielnie. Należy wtedy odizolować komputer od internetu oraz sieci domowej, oraz dokładnie go wyczyścić. Niezbędne może się także okazać przywracanie systemu do ustawień fabrycznych, ponowna instalacja systemu oraz zainstalowanie sprawdzonego antywirusa. Co jednak zrobić, gdy wirus jest na tyle złośliwy, że nie możemy uporać się z nim samodzielnie?

Złośliwy wirus na komputerze – jak się go pozbyć?

Najlepszym sposobem na pozbycie się wirusa z komputera, będzie skorzystanie z pomocy dobrego serwisu. Naprawa komputerów przez profesjonalistów jest czasem jedynym wyjściem, aby uporać się z problemem i uratować swój sprzęt przed całkowitym uszkodzeniem przez dziwne oprogramowanie. Pójdź na bezpłatną wycenę naprawy komputera i opisz dokładnie co dzieje się z Twoim sprzętem. Zazwyczaj już po opisaniu problemu, osoby, które zajmują się usuwaniem wirusów z komputera, będą wiedzieć, z jaką infekcją mamy do czynienia. Usługa czyszczenia komputera ze złośliwego oprogramowania nie będzie Cię dużo kosztować, a może uratować Twój sprzęt przed szkodami, jakie wyrządza wirus. Uzyskasz także wiedzę na temat tego, jak w przyszłości bronić się przed zawirusowaniem komputera oraz jaki system antywirusowy zainstalować, aby odeprzeć ataki, które mogą Cię spotkać.

Dodaj komentarz