Nowe technologie w nauce angielskiego u dzieci

Nowe technologie w nauce angielskiego u dzieci

Nowe technologie w nauce angielskiego u dzieci

Każdy z rodziców wie jak ważne jest rozpoczęcie nauki języka angielskiego u dzieci już w wieku przedszkolnym. Umysł w tym wieku jest najbardziej chłonny, a dziecko przyswaja język naturalnie, praktycznie nie ucząc się go, a jedynie zapamiętując, tak jak swój ojczysty język. Świetnie to można zaobserwować w rodzinach, gdzie każde z rodziców jest innej narodowości i rozmawia z dzieckiem w innym języku. Dzieci w takich rodzinach bezbłędnie przerzucają się z języka na język, czasami nawet nie zauważając różnicy. Dlatego jeśli rozpoczniemy naukę możliwie najwcześniej, pozwolimy dziecku stale osłuchiwać się z językiem, będzie to procentować w przyszłości, a nauka języka będzie dla niego naturalną umiejętnością. Dziś zastanowimy się z jakich nowych technologii możemy skorzystać, aby wspomóc dziecko w nauce języka angielskiego już na wczesnym etapie jego życia.

Aplikacje na smartfona i tablet

W dzisiejszych czasach standardowe słowniki, mini rozmówki i robienie fiszek zostało wyparte przez aplikacje mobilne dostępne na smartfonach, tabletach i komputerach. To jedno z lepszych rozwiązań do nauki języka angielskiego u dzieci, ponieważ – nie ukrywajmy – dzieci uwielbiają korzystać z urządzeń mobilnych. A jeśli gry na tablecie połączymy z nauką to i dziecko będzie szczęśliwe i rodzic. W ofercie sklepu Google Play mamy naprawdę sporo gier i aplikacji dostosowanych do różnego poziomu zaawansowania i wieku dzieci. Dzieci mogą grać w gry polegające na zapamiętywaniu, dopasowywaniu czy odgadywaniu różnych słówek z języka angielskiego. Dla starszych dzieci do wyboru mamy również mini rozmówki z możliwości np. nagrywania swojej wypowiedzi, lub słowniki z opcją wypowiadania słowa. Dzięki temu w łatwy sposób nasze dzieci opanują prawidłowe wypowiadanie i akcent. Jeśli w naszym domu nie ma tabletu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go kupić, swój zakup finansując kredytem gotówkowym, lub ratami dostępnymi w sklepie z elektroniką. Takiego zakupu praktycznie nie odczujemy, ponieważ raty będą niskie, a dzięki temu nasze dziecko będzie mogło ćwiczyć nowe umiejętności.

Bajki i programy po angielsku

To również bardzo fajne rozwiązanie na osłuchiwanie dziecka z językiem. Taki mały uczeń oglądając swoich ulubionych bohaterów mimowolnie łapie angielskie słówka i zwroty. Fajnym rozwiązaniem jest włączanie tych samych odcinków bajek raz w języku polskim, a raz w języku angielskim. Wtedy dziecko dobrze rozumie o czym jest bajka i szybciej przyswaja nowe zwroty. W internecie znajdziemy całą masę takich bajek i programów przygotowanych właśnie z myślą o nauce języka angielskiego dla najmłodszych.

Dodaj komentarz