Gdzie zarejestrować domenę? Ranking domen 2022

Gdzie zarejestrować domenę? Ranking domen 2022

Prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach bardzo często wymaga założenia strony internetowej. Pierwszym etapem prac zazwyczaj jest wybór domeny oraz hostingu, czyli jej nazwy oraz serwera, na którym zostanie ona umieszczona w sieci. Poniżej znajdziesz ranking domen 2022.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru miejsca rejestracji domeny?

Wybór miejsca rejestracji domeny bardzo często opiera się na porównaniu cen, które należy pokryć w związku z zakupem adresu. Na które z nich zwrócić szczególną uwagę? Ważny przede wszystkim jest koszt rejestracji, czyli opłata ponoszona bezpośrednio w monecie zakładania domeny. W wielu przypadkach jest ona dość niska, co wynika z faktu, że konieczne jest także regularne wznoszenie opłaty za odnowienie – zazwyczaj rozlicza się ją co roku. Ceny zróżnicowane są ze względu na rozszerzenie nazwy domeny np.: .pl, .com, .eu. Ten koszt wraz z hostingiem ponoszony będzie w celu utrzymania strony. Czasem doliczane mogą być także inne koszty związane z dodatkami czy przeniesieniem.

Oprócz cen bardzo ważny jest wybór miejsca, które posiada wsparcie techniczne, jak i oferuje dodatkowe usługi, np. hosting czy pocztę e-mail. Rozwiązanie to jest wygodne i praktyczne. Ważne jest także bezpieczeństwo związane z prywatnością oraz danymi. Ostatnim z aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas rejestracji domeny w 2022 roku, jest panel klienta – powinien być przejrzysty i intuicyjny, nie jest to jednak najważniejsze, ponieważ korzysta się z niego stosunkowo rzadko.

Gdzie warto zarejestrować domenę w 2022 roku?

1. seohost.pl

SeoHost.pl to pierwsza w naszym zestawieniu firma, która umożliwia rejestrację domeny. W zależności od jej rozszerzenia ceny netto prezentują się następująco:

 • .pl rejestracja 9,89 zł, odnowienie 40,20 zł,
 • .com.pl rejestracja 7,85 zł, odnowienie 32 zł,
 • .com rejestracja 38 zł, odnowienie 39 zł,
 • .net rejestracja 49 zł, odnowienie 50 zł,
 • .eu rejestracja 20 zł, odnowienie 23 zł.

Dodatkowo w ofercie znajduje się szereg innych rozszerzeń, w tym funkcjonalnych, lokalnych w cenie 3,28 zł za rejestrację oraz 14,76 zł za odnowienie, a także zagranicznych, których cena uzależniona jest od wybranego kraju. Pełen cennik znaleźć można na stronie SeoHost.pl. Firma zapewnia niezwykle szybki hosting SSD oraz serwery VPS i dedykowane. Ponadto wyróżnia ją stabilność cen i bezpieczeństwo, wynikające z ponad 10-letniego doświadczenia na rynku.

2. gnum.pl

Gnum.pl oferuje swoim klientom różnorodne rodzaj domen – polskie, regionalne, narodowe, europejskie, globalne, a także funkcjonalne. Za rejestrację oraz odnowieniowe adresu z końcówką .pl zapłacić należy 9,89 zł oraz 39,57 zł, z kolei .eu – 25,00 zł i 25,00 zł. Cena wykupienia domeny regionalnej to 2,87 zł, odnowienia – 13,00 zł. W przypadku domen globalnych cena jest stała i wynosi 55,00 zł za rejestrację oraz 77,00 zł za odnowienie.

3. hrd.pl

HRD od ponad 17 lat znajduje się w czołówce polskich rejestratorów domen. Swoim klientom oferuje szereg rozszerzeń nazwy strony, a za najpopularniejsze zapłacić trzeba:

 • .pl rejestracja 10 zł, odnowienie od 44 zł do 50 zł w zależności od liczby obsługiwanych domen,
 • .com rejestracja 39 zł, odnowienie 45 zł,
 • .net rejestracja 51 zł, odnowienie 53 zł,
 • .eu rejestracja 19 zł, odnowienie 22 zł.

Cena domen lokalnych to 3 zł za rejestrację oraz od 15 zł do 18 zł za odnowienie.

4. hostido.pl

Szeroką ofertę rozszerzenia domen oferuje także Hostido. Ile trzeba zapłacić za najpopularniejsze? Ceny kształtują się następująco:

 • .pl rejestracja 9,99 zł, odnowienie 40,99 zł,
 • .com.pl rejestracja 7,49 zł, odnowienie 30,99 zł,
 • .com rejestracja 39 zł, odnowienie 39 zł,
 • .net rejestracja 49 zł, odnowienie 49 zł,
 • .eu rejestracja 24 zł (w marcu 2022 roku działała promocja – 10 zł), odnowienie 29 zł.

5. hostline.pl

W przypadku Hostline cennik najpopularniejszych rozszerzeń wygląda następująco:

 • .pl rejestracja 9,99 zł, odnowienie 43,99 zł,
 • .com.pl rejestracja 7,90 zł, odnowienie 34 zł,
 • .com rejestracja 39,99 zł, odnowienie 42,99 zł,
 • .net rejestracja 66,87 zł, odnowienie 83,83 zł,
 • .eu rejestracja 9,99 zł, odnowienie 24,99 zł.

Należy podkreślić, że nie jest to pełna lista dostępnych rozszerzeń, ponieważ tak jak w przypadku wyżej opisanych firm, także tutaj wykupić można domeny lokalne, funkcjonalne oraz zagraniczne w zróżnicowanych cenach – nie sposób wymienić wszystkie.

Dodatkowo warto sprawdzić ofertę m.in.: kru.pl, lh.pl, zenbox.pl, dhosting.pl, cyberfolks.pl, atthost.pl, hrd.pl.

UWAGA: ceny podane w powyższym zestawieniu to stawki obowiązujące dla rankingu stworzonego w marcu 2022; mogą ulec zmianie wraz z upływem czasu.

Dodaj komentarz