BlackBerry całkowicie kończy rozwijanie smarfonów samodzielnie

BlackBerry całkowicie kończy rozwijanie smarfonów samodzielnie

Pogłoski, że BlackBerry zaprzestanie budowę własnych smartfonów krążyły w eterze na długo przed wczorajszym zeznaniem finansowym i jak już teraz wiemy, okazały się one prawdą. W komunikacie prasowym dotyczącym zysków spółki, prezes John Chen wyraźnie stwierdza, że BlackBerry zatrzyma cały wewnętrzny rozwój sprzętu, preferując “outsourcing” i podjęcie w tym celu współpracy z firmą Foxconn. Według Chen pomoże to spółce na obniżenie wymogów kapitałowych oraz pomoże zwiększyć zwrot z inwestycji.

Już ponad rok temu przychody z tytułu wszelkiego rodzaju oprogramowania były dwukrotnie większe niż te pochodzące z mobilnego oddziału kanadyjskiej firmy. Około 44% z 334 mln kwartalnych przychodów spółki pochodziło z oprogramowania i usług sprzedaży na które składają się m. in. opłaty serwisowe i rozwiązań mobilnych, stanowiące odpowiednio 26% i 30%.

Jednakże, BlackBerry nadal będzie wydawać telefony markowane swoim logo i nazwą, które będą specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane przez spółki partnerskie. Oczywiście oprogramowanie tychże smartfonów będzie oparte na Androidzie, wykorzystując interfejs BB. Jednym z takich partnerów jest na pewno TCl, które stworzyło model DTEK50. Jest to nic innego jak zmieniony Alcatel Idol 4. Chińska firma prawdopodobnie zajmie się też kolejny smartfonem DTEK60 i możemy się spodziewać, że na tym współpraca się nie skończy.

Ostatnim smartfonem, który całkowicie został opracowany przez BlackBerry jest Priv.

Źródło: BlackBerry

Dodaj komentarz