Jak dodać zdjęcia na instagrama za pomocą komputera?

Jak dodać zdjęcia na instagrama za pomocą komputera?

Instagram jest platformą mobilną, zatem stworzoną w głównej mierze z myślą o smartfonach. Nic zatem dziwnego, że możliwość dodawania zdjęć ogranicza się jedynie do tych urządzeń. Co jednak kiedy na naszym dysku twardym znajdują się fotografie, które chcielibyśmy wrzucić na stronę? Czy w takim przypadku będziemy zmuszeni przerzucać je za pomocą kabla do naszego telefonu? Istnieją sposoby, które sprawią, że podobnymi problemami przestaniemy się przejmować.

Instagram i dodawanie zdjęć

Trzeba przyznać, że portal ten zebrał sporą rzeszę fanów. Służyć może każdemu, chociaż ostatnio głośno się robi o tak zwanych influencerach. Są to osoby, które wykorzystują potencjał swojego konta w celach marketingowych. Rozwiązanie to jest dobre, pod warunkiem, że osoby te reklamują produkty, wzorując się na własnych przekonaniach. Co warto zaznaczyć to fakt, że większa część znajdujących się tam zdjęć wykonywana jest bezpośrednio smartfonem. Dzieje się tak, dlatego że innej opcji jak “upload mobilny” po prostu nie ma. Poniekąd jest to wielkie obciążenie dla osób, które wolą wykonywać fotografie lustrzanką lub sprzętem gwarantującym nam wyższą jakość od potencjalnego telefonu komórkowego.

Jak dodać zdjęcie przy użyciu komputera?

Tego typu działanie jest banalnie proste. Warto jednak wspomnieć, że jeszcze do niedawna było ono prostsze. Mowa o badaniu elementów w przeglądarkach internetowych. W ten sposób przejść można było do responsywnej wersji portalu i z tej pozycji zauważyć mogliśmy opcję dodawania postów. Niestety obecnie nie we wszystkich przeglądarkach się to sprawdza, dlatego w tym artykule skupimy się również na innej, wygodniejszej alternatywie.

  • Sposób pierwszy — Przeglądarka internetowa: W pierwszej kolejności należałoby przejść bezpośrednio na stronę instagrama. W zależności od tego, jaką przeglądarką dysponujemy, należy zbadać element strony. Zrobimy to za pomocą klawisza F12 lub klikając ppm na stronie i wybierając zakładkę “Zbadaj element“. W tym miejscu powinniśmy dostrzec panel, na którym widoczna jest ikonka urządzeń mobilnych bądź ich lista. Należy wybrać interesujące nas urządzenie, np. Galaxy S5 i w teorii opcja dodania postu powinna być już dostępna. Jeśli tak nie jest, powinniśmy kliknąć raz jeszcze ppm i wybrać z listy “Odśwież“. Zanim jednak odświeżymy, należy przytrzymać klawisz “Shift“.
  • Sposób drugi — Przeglądarka Vivaldi: W chwili, gdy poprzedni sposób zawodzi, warto wyposażyć się w przeglądarkę internetową Vivaldi. W zasadzie jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze niż wcześniej omawiane, ponieważ nie musimy bawić się w badanie elementów czy dziwną kombinację klawiszy. Program ten ma świetną opcję przeglądania stron w sposób desktopowy, jak również mobilny. Wystarczy dodać instagram przy użyciu plusa znajdującego się po lewej stronie przeglądarki i już możemy korzystać z niego tak, jak ze swojego smartfona.

Warto zaznaczyć, że omawiane sposoby nadal nie są idealne i wiążą się z pewnymi ograniczeniami, nie mniej podstawową funkcję spełniają bardzo dobrze. Miejmy nadzieje, że twórcy portalu w końcu zdecydują się na dodanie owej opcji również dla osób korzystających jedynie z komputerów stacjonarnych.

Dodaj komentarz