Google może wkrótce ujawnić listę jak szybko producenci wydają aktualizację Androida

Google może wkrótce ujawnić listę jak szybko producenci wydają aktualizację Androida

Jeśli nie wiesz co to jest “fragmentacja” to jest to chyba największy problem jaki Google ma z Androidem, jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania. Ponieważ istnieje tak wiele różnych producentów, którzy produkują telefonów z systemem Android, Google nie ma sposobu, aby śledzić wszystkie urządzenia, które są produkowane i czy nie są one aktualizowane.

Tu właśnie ujawnia się wyższość Apple nad spółką z Mountain View. Ponieważ Apple ma kontrolę zarówno nad oprogramowaniem i urządzeniami z systemem iOS. Jest w stanie wydać aktualizacje dla wszystkich swoich produktów w tym samym czasie. Jedynym miejscem, gdzie Google ma pełną kontrolę jest oczywiście linia Nexus.

Według agencji Bloomberg, dwóch bezimiennych ludzi donosi, że Google śledzi i ustala ranking OEM (producentów) i operatorów na podstawie tego jak szybko wypuszczają oni aktualizacje dla systemu operacyjnego Android i miesięcznych poprawek zabezpieczeń.

Istnieje wiele presji na Google, aby ujawnić listę rankingową publicznie zarówno przez FCC jak i klientów. Ujawnienie tej listy mogłoby wpłynąć na czas reakcji każdego producenta i operatora, którzy długo zwlekają z aktualizacjami dla swoich produktów.

Źródło: Bloomberg

Dodaj komentarz