Google oficjalnie potwierdza zawieszenie prac nad modułowym smartfonem

Google oficjalnie potwierdza zawieszenie prac nad modułowym smartfonem

Jeszcze przed weekendem informowałem Was, że Google zamierza porzucić pracę nad bardzo głośnym projektem Ara, czyli modułowym smartfonem. Teraz Google oficjalnie potwierdza, że na chwilę obecną nie będzie dalej rozwijać tego projektu, a przypomnijmy, że wersja deweloperska miała pojawić się jesienią tego roku. Pomysł był rozwijany przez Motorola Advanced Technology and Projects (ATAP), czyli grupę, której Google nie zdecydowało się sprzedać Lenovo wraz z innymi oddziałami Motoroli.

Wieść o porzuceniu projektu ARA przyszła wraz z zapowiedzią nowych telefonów od Google – Pixel i Pixel XL oraz Chromecast 4K, które mają zostać zaprezentowane 4 października. Odnośnie tych urządzeń Google nie potwierdziło nic oficjalnie, lecz poinformowało o zaniechaniu prac na Ara po 3 latach od jego uruchomienia.

Pozostaje teraz jedynie pytanie co dalej z modułowym smartfonem, który mógłby cieszyć się dużą popularnością? Plotki mówią, że Google nie zamierza udostępniać licencji innym firmom na tę technologię. Na chwilę obecną musimy poczekać na więcej informacji od firmy Mountain View, co dalej będzie działo się z projektem Ara.

Źródło: VentureBeat

Dodaj komentarz