Czuły na dotyk wirtualny przycisk Home w Galaxy S8?

Czuły na dotyk wirtualny przycisk Home w Galaxy S8?

Na 99,9 % Galaxy S8 i Galaxy S8+ nie będzie posiadał fizycznego przycisku Home z przodu i zostanie on zastąpiony wirtualnymi klawiszami na ekranie. Skaner linii papilarnych zostanie przeniesiony an tył urządzenia. Według nowego raportu z Korei Południowej, wirtualny przycisk Home będzie wrażliwy na nacisk. Może to oznaczać, że odpowiednio mocne lub lekkie naciśnięcie będzie otwierało inną funkcję, bądź menu.

Przy tej okazji można wspomnieć, że podobno Samsung Display pracuje już nad wrażliwym na nacisk panelem OLED dla iPhone 8, czyli z funkcją 3D Touch. Wiadomo, że tę technologię Apple będzie chciało wykorzystać również w nadchodzących telefonach, więc jest to wymaganym warunkiem dla producentów wyświetlaczy. 3D Touch zostało wprowadzone wraz z iPhone 6S. Podobno Samsung swoje rozwiązanie dla czułych na dotyk paneli OLED zaprezentował już wspólnikom podczas MWC 2017 w lutym.

Samsung Display było już producentem czułego na dotyk wyświetlacza OLED dla smartfonu Huawei P9, więc nie jest to żadna nowość. Częściowo możemy więc również spotkać tę technologię w Galaxy S8 i Galaxy S8+ w formie przycisku Home. Mówi się, że Galaxy Note 8 może mieć w całości czuły na dotyk wyświetlacz.

Źródło: SamMobile, The Investor

Dodaj komentarz