Coraz więcej iPhone’ów 8 i 8 Plus ze spuchniętą baterią

Coraz więcej iPhone’ów 8 i 8 Plus ze spuchniętą baterią

Kilka dni temu spotkaliśmy się z dwoma przypadkami, gdzie iPhone 8 lub iPhone 8 Plus “otworzyły się” z powodu spuchniętej baterii. Obecnie wiemy już o większej ilości przypadków, które miały miejsce m. in. w w Chinach, Kanadzie, Grecji, Japonii i na Tajwanie. Apple oczywiście zostało zmuszone do oficjalnego śledztwa, które miało rozpocząć się przy okazji dwóch pierwszych incydentów. Nie wiemy jakiego procentu wszystkich sprzedanych iPhone 8 i iPhone 8 to dotyczy.

Możemy przypuszczać, że nie będzie to problem na skalę Galaxy Note7, ponieważ była to nauczka dla wszystkich producentów smartfonów na długie lata. Telefony w w tym przypadku rozklejają się z powodu spuchniętej baterii, a nie takiej, która eksploduje. Na razie nie mamy informacji co może być przyczyną, że bateria zachowuje się w ten sposób.

Second Taiwan iPhone 8 buyer reports casing split open by swollen battery pic.twitter.com/lf6Tnp7wqc

— Brightwire (@BrightwireInc) 5 października 2017

Doniesienia mówią, że bateria spuchła podczas ładowania, a inne mówią, że iPhone był już w takim stanie po wyjęciu z pudełka. Jeśli pojawią się nowe informacje na temat tego problemu, na pewno o tym poinformujemy.

届いたiPhone8plus、開けたら既に膨らんでた pic.twitter.com/eX3XprSzqv

— まごころ (@Magokoro0511) 24 września 2017

Źródło: Reuters, TechCrunch

Dodaj komentarz