Czas znów odwiedzić Pokémon Go

Czas znów odwiedzić Pokémon Go

Lato 2016 stało głównie pod znakiem Pokemon GO. Gdziekolwiek byś nie poszedł, można było zobaczyć ludzi grających w popularną grę mobilną. Jednak mimo ogromnego sukcesu, wielu graczy znudziło się nią po kilku tygodniach, a wpływ na usunięcie gry ze swojego smartfonu miało też nadejście zimy i niesprzyjających warunków do łapania Pokemonów. Wiadomo też, że w pewnym momencie gra stała się trywialna i mało ekscytująca, a łapanie takich stworów jak Rattata czy Pidgey nie sprawiało żadnej przyjemności.

Niantic cały stara się rozwiązać ten problem i dokłada wszelkich starań, aby dawni gracze powrócili do Pokemon GO. Przede wszystkim wyeliminowano drobne błędy, które były dość irytujące, gra zużywa teraz mniej baterii i działa płynniej i szybciej niż miało to miejsce na początku. Jednak to ostatnia aktualizacja może nakłonić dawnych trenerów do powrotu i nieco odkurzyć Pokemon Go. Chodzi oczywiście o dodanie nowych Pokemonów z regionu Johto.

Same zasady gry nie zostały oczywiście zmienione, ponieważ nadal naszym zadaniem będzie zwiedzanie okolicy w poszukiwaniu kieszonkowych stworów, wykluwanie ich z jaj i odwiedzanie PokeStopów. Gra została odświeżona i może dawać więcej radości niż miało to miejsce przed jej usunięciem. Teraz kiedy będziesz chciał złapać Pokemona, będzie to o wiele trudniejsze. Przed dodaniem go do Pokedexu, czeka znacznie cięższe zadanie, ponieważ może on podskakiwać oraz przemieszczać się po całym ekranie, a więc nieraz będzie trzeba się bardzo postarać.

W Pokemon GO dodano 10 nowych stworów, a więc na nowo będziesz mógł poczuć podekscytowanie jak miało to miejsce za pierwszym razem, w ubiegłym roku. Niantic zmieniło też algorytm i rzadko spotykane kiedyś Pokemony są teraz bardziej osiągalne. Efektem tego jest to, że gra jest mniej powtarzalna.

Kolejnym powodem dla którego warto powrócić do Pokemon go jest fakt, że zawiesza się rzadziej, ładuje szybciej i nie pojawiają się błędy, które nękały graczy notorycznie. Osobiście zauważyłem też zwiększone zainteresowanie artykułami na temat Pokemon GO na naszej stronie, a więc oznacza to, że większa liczba graczy powróciła do “trenowania”. Wkrótce może okazać się, że nowy funkcje – walka pomiędzy graczami oraz możliwość wymiany Pokemonami, przyciągnie kolejną falę i pozwoli na nowo odetchnąć niekwestionowanemu hitowi wśród gier na urządzenia mobilne.

Dodaj komentarz