Counter-Strike 1.6 nieoficjalnie na Androidzie

Counter-Strike 1.6 nieoficjalnie na Androidzie

Wiele razy już widzieliśmy nieoficjalne wydania klasycznych gier z komputera, które ktoś postanowił przenieść na urządzenia mobilne, a w szczególności na system Android. Kolejnym legendarnym tytułem bez cienia wątpliwości jest klasyka wśród gier FPS, czyli Counter Strike. Zrobił to jeden programista o imieniu Alibek Omarov (a1batross na GitHub). Dzięki niemu możemy możemy zobaczyć jak działa CS 1.6 nawet w trybie wielu graczy.

Counter-Strike 1.6 jest ostatnią grą, którą Valve wydało przed wprowadzeniem swojego silnika Source. Najtrudniejszym wyzwaniem przy przeniesieniu nie jest sama gra, lecz jej sterowanie, ale przenieść wszystkie funkcje klawiatury i myszki na ekran dotykowy.

Omarov zastosował przezroczyste wirtualne przyciski na całym ekranie, jednak podłączenie kontrolera mogłoby ułatwić sterowanie jeszcze bardziej. Instalacja gry również nie jest najłatwiejsza, nie można jej zwyczajnie pobrać z Google Play. Do poprawnego działania potrzebna jest instalacja kilku aplikacji oraz posiadanie oryginalnej wersji CS 1.6 w celu skopiowania jej z komputera na telefon.

CS 1.6 nie jest to może idealny tytuł FPS na smartfony, ale pozwala na chwilę nostalgii.

Źródło: DroidGamers

Dodaj komentarz