Blokada aktywacji iPhone’a ominięta w iOS 10.1.1

Blokada aktywacji iPhone’a ominięta w iOS 10.1.1

Tryb Utracony to funkcja, która została wprowadzona wraz z wydaniem iOS 7. Pozwala ona na zdalne zablokowanie urządzenia w celu aktywacji, kiedy zostanie ono skradzione lub zgubione. Aby odblokować ponownie swoje urządzenie konieczne jest podłączenie iPhone’a lub iPada do sieci Wi-Fi i podanie Apple ID oraz hasła, z którego został zdalnie zablokowany.

Hemanth Joseph to badacz bezpieczeństwa, któremu udało się złamać tę blokady na iPadzie poprzez wprowadzenie bardzo długich ciągów znaków we wszystkich polach konfiguracji Wi-Fi. Sprawiło to, że iOS został “zamrożony”, a w kombinacji z otwieraniem i zamykaniem etui Smart Cover na iPada, dało mu to dostęp do ekranu głównego urządzenia.

Podobno problem został usunięty przez Apple wraz z wydaniem iOS 10.1.1, ale jak pokazuje Benjamin Kunz Mejri z Vulnerability Lab nie jest tak do końca. Benjamin dostosował nieco wcześniej opisaną metodę. Zamiast sposobu z etui Smart Cover wykorzystał on obracanie ekranu, aby dostać się do ekranu głównego. Daje mu to jednak krótki dostęp, ale twierdzi on również, że kliknięcie przycisku Home daje dostęp na dłużej.

Źródło: Vulnerability Lab, AppleInsider

Dodaj komentarz