BlackBerry pracuje nad smartfonem z fizyczną klawiaturą

BlackBerry pracuje nad smartfonem z fizyczną klawiaturą

John Chen, CEO BlackBerry potwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że jego firma w rzeczywistości pracuje nad nowym smartfonem, który będzie mieć fizyczną klawiaturę. Najnowsze smartfony – DTEK50 i DTEK60 – są w pełni dotykowe i nie posiadają fizycznej klawiatury QWERTY, która jest znakiem rozpoznawczym BlackBerry.

Chen niestety nie zdradza dalszych szczegółów na jego temat. Nie wiemy czy będzie to “statyczna” klawiatura, czy może wysuwana jak ma to miejsce w BB Priv. Wcześniej też pojawiały się plotki, że wkrótce będziemy mogli zobaczyć smartfon z klasycznym designem BlackBerry.

Podobno wewnętrzna nazwa tego projektu to Mercury i ma posiadać 4,5-calowy ekran dotykowy Full HD o proporcjach 3: 2. Wewnątrz ma pracować octa-core procesor Qualcomm o taktowaniu 2 GHz, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu ma znajdować się aparat 18 MP, a z przodu 8 MP aparat do selfie. Wszystko ma dotrzymywać przy życiu bateria o pojemności 3400 mAh. Telefon ma działać pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

Podobnie jak DTEK50 i DTEK60 są wykonane przez spółkę Alcatel TCL, Mercury prawdopodobnie zostanie wykonany przez tę firmę, a nie przez BlackBerry.

Źródło: GSMArena, Bloomberg

Dodaj komentarz