BlackBerry przestanie produkować sprzęt i skupi się na oprogramowaniu dla firm

BlackBerry przestanie produkować sprzęt i skupi się na oprogramowaniu dla firm

Analityk TD Securities Daniel Chan uważa, że czas dla BlackBerry jako producenta sprzętu powoli się kończy. Chan twierdzi również, że początkiem końca firmy jako producenta sprzętu była zapowiedź wprowadzenia niskobudżetowego telefonu Androidem, a prologiem wszystkiego była premiera BlackBerry Priv z systemem Google.

W listopadzie przy okazji wydania Priv’a powstały również plotki o uboższej wersji o nazwie Vienna. Mówiły one o fizycznej klawiaturze, która nie byłaby wysuwana jak w przypadku Priv. W styczniu CEO BlackBerry, John Chen powiedział, że nowe urządzenie z Androidem zostanie wprowadzone jeszcze w tym roku.

Najwięksi deweloperzy kończą również wsparcie dla swoich aplikacji na BlackBerry 10. Za 3 dni swoje wsparcie kończy Facebook, a z końcem roku WhatsApp.

Chan uważa także, że BlackBerry może przekształcić się w spółkę tworzącą oprogramowanie dla przedsiębiorstw, co pozwoliłoby przynieść przychody rzędu 1.4 miliarda dolarów. Sądzi też, że mogłoby to postawić firmę w lepszej sytuacji niż obecnie.

Źródło: ValueWalk

Dodaj komentarz