BlackBerry gotowe do przyjęcia Androida. To oznacza koniec BB10

BlackBerry gotowe do przyjęcia Androida. To oznacza koniec BB10

To smutne patrzeć jak jeden z początkowych liderów na rynku smartfonów znajduje się aktualnie w cieniu konkurencji. BlackBerry na chwilę obecną nie ma nawet podstaw do rywalizacji z gigantami, którzy oferują swoje urządzenia na platformach iOS, Android czy Windows Phone. Światełkiem w tunelu może okazać się oferowanie swoich urządzeń z systemem od Google.

Dużą wskazówką ku takiemu ruchowi ze strony BlckBerry była premiera najnowsze smartfonu Priv z Androidem, a nie własnym oprogramowaniem jak miało to miejsc do tej pory. Dodatkowo Damian Tay, dyrektor BlackBerry zapowiedział, że na pewno w 2016 roku nie spodziewamy się smartfonu z BB10.

Mówi, że Androida jest czasowy rozwiązaniem i te dwie platformy będą współistnieć. Przekonuje także, że jest to podyktowane dostępnością wielu aplikacji, które nie są wydawane na ich własny OS. Tay przyznaje, że BlackBerry już od dłuższego czasu przygotowuje wieloplatformowe rozwiązania dla swoich biznesowych klientów w rozmowie z The Economic Times.

Przeczytaj także: Nowy ‚endless runner’ od Ketchapp – The Pit

Firma prawdopodobnie wyda w tym roku najwyżej dwa smartfony pracujące na specjalnie przygotowanym Androidzie jak w przypadku BlackBerry Priv.

Jest to smutna informacja dla fanów ekosystemu BB10, których na całym świecie nie brakuje.

Dodaj komentarz