BlackBerry DTEK50 zaprezentowany. Najbezpieczniejszy smartfon z Androidem na świecie

BlackBerry DTEK50 zaprezentowany. Najbezpieczniejszy smartfon z Androidem na świecie

BlackBerry Neon, którego zdjęcie mogliśmy zobaczyć wczoraj jest już dostępny w przedsprzedaży w USA, Kanadzie oraz kilku krajach europejskich. Jest to drugi smartfon z Androidem kanadyjskiej firmy po BlackBerry Priv i jego oficjalna nazwa brzmi BlackBerry DTEK50, ale znany jest również jako BB Hamburg.

Jak głosi jego slogan reklamowy jest on najbezpieczniejszym na świecie smartfonem z systemem Android. Telefon szyfruje wszystkie dane użytkownika, a dzięki aplikacji DTEK od BlackBerry możemy kontrolować cały system i odpowiednio działać w chwili zagrożenia prywatności. Aplikacja powiadomi, kiedy programy będą chciały uzyskać dostęp do kamery, lokalizacji lub innych znaczących funkcji telefonu. DTEK50 działa pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow.

Jednak to nie BlackBerry zajęło się produkcja DTEK50, ponieważ identyczny smartfon mogliśmy zobaczyć już w styczniu,a mowa o Alcatel Idol 4, którego cechy posiada właśnie NEON. Smartfon napędzany jest przez 8-rdzeniowy układ Snapdragon 617 z grafiką Adreno 405 oraz 3 GB pamięci RAM. Przestrzeń dyskowa wynosi 16 GB (rozszerzalna), a pojemność baterii to 2610 mAh (Qualcomm Quick Charge 2.0). Posiada konfigurację aparatów – tylny 13 Mpix oraz przedni 8 Mpix.

W strefie Euro kosztuje on 339 €, czyli około 1480 zł. Wysyłka powinna rozpocząć się po 8 sierpnia. Można go zamówić m. in. w Hiszpani, Holandii czy Wielkiej Brytanii lub Niemczech. Każdy zamawiający w pre-orderze otrzyma powerbank BlackBerry MP-12600 o pojemności 1,2600 mAh z dwoma portami USB do ładowania urządzeń.

Dodaj komentarz