Bezpłatny dostęp do Wi-Fi dla każdego oraz większa ochrona praw autorski w Unii Europejskiej

Bezpłatny dostęp do Wi-Fi dla każdego oraz większa ochrona praw autorski w Unii Europejskiej

Podczas dorocznego Orędzia o stanie Unii, które miało miejsce w tym tygodniu, Komisja Europejska ogłosiła plany wprowadzenia bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu w miejscach publicznych w 2020 r.

“Proponujemy wyposażyć każdą europejską wieś i każde miasto w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu wokół głównych ośrodków życia publicznego od 2020 roku” powiedział prezes Unii Europejskiej Jean-Claude Juncker.

W ramach inicjatywy UE na rzecz poprawy infrastruktury cyfrowej w Europie, istnieją również plany, aby zapewnić mobilną łączność nowej generacji 5G dla wszystkich członków Unii do 2025 roku. Juncker powiedział ponadto, że UE jest w pełni zaangażowana w sprawy cyfrowe, na które składa się również przegląd bieżących praw autorskich w celu lepszej ochrony dzieł, praw artystów oraz twórców w Internecie.

Aby to osiągnąć, UE przeznaczy 120 milionów euro w ciągu najbliższych lat, aby wyposażyć parki, place, biblioteki i inne przestrzenie publiczne w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Władze lokalne będzie odpowiedzialny za wszelkie koszty bieżące.

Być może warto zastanowić się nad pomysłem NYCLink, czyli budek z dostępem do internetu, wbudowanym tabletem oraz portami USB do ładowani własnych urządzeń.

Źródło: CNET, TNW

Dodaj komentarz