Apple wprowadza program wymiany wtyczek ładowarek

Apple wprowadza program wymiany wtyczek ładowarek

Oficjalny komunika prasowy Apple donosi, że firma wdraża program wymiany wtyczek ładowarek, które mogą być wadliwe. Obejmuje to ‘wtyczki’ wyprodukowane między 2003, a 2015 rokiem. Wymianie mogą podlegać te z zestawu Apple World Travel Adapter Kit. Kraje w jakich zostanie podjęty program wymiany to Australia, Brazylia, Korea Południowa, Nowa Zelandia oraz wszystkie państwa kontynentalnej Europy z dwubolcową wtyczką.

Od czasu do czasu Apple ma problem z niektórymi komponentami oferowanych urządzeń jak było w przypadku baterii i przycisku usypiania w iPhone 5 czy obudową w iPhone 4, która rzekomo zakłócała sygnał. Teraz przyszedł czas na główny temat artykuły, czyli wtyczki. Jak twierdzi Apple w niektórych przypadkach mogą pęknąć i doprowadzić do porażenia prądem użytkownika. Wspomina również o 12 takich incydentach na całym świecie.

Program wymiany rusza w najbliższy poniedziałek. Apple zamiesiło w komunikacie również mały poradnik odnośnie wymiany. Wystarczy, że zaniesiesz swoją ‘wadliwą’ wtyczkę do autoryzowanego serwisu Apple. Należy przygotować też numer seryjny swojego urządzenia.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz