Apple sprzedało rekordową ilość iPhone’ów w IV kwartale 2016 roku

Apple sprzedało rekordową ilość iPhone’ów w IV kwartale 2016 roku

Mimo przewidywań i zapewnień, że iPhone 7 iPhone 7 Plus nie przyniosą Apple sukcesu i sprzedaż w ostatnim kwartale 2016 roku nie będzie nadzwyczajna, to wszystko okazało się nieprawdą. Firmie z Cupertino udało się sprzedać, od października do końca grudnia ubiegłego roku, rekordowe 78,3 milionów jednostek iPhone!

Oznacza to wzrost sprzedaży o 4.7 % w stosunku do poprzedniego, 2015 roku. Tylko czwarty kwartał był lepszy pod tym względem rok do roku, ponieważ trzy pozostałe zanotowały spadek sprzedaży. Głównym powodem tego była bardzo dobra sprzedaż iPhone 7 Plus. Miał on znacznie większy udział niż wcześniej przewidywano. Przypuszczenia mówiły o 77.4 mln sztuk, które uda się sprzedać w IV kwartale 2016 roku. Co ciekawe sprzedaż iPhone’ów zdecydowanie spadła na bardzo podatnym do tej pory rynku jakim są Chiny, gdzie dominować zaczęły rodzime smartfony.

Apple w swoim podsumowaniu oświadczyło, że spodziewa się w kolejnym kwartale sprzedaży na poziomie 51,5 miliona do 53,5 milionów telefonów iPhone. Pomimo wszelkich zapowiedzi, że w tym roku nastąpi zdecydowane spowolnienie rynku mobilnego to akcje Apple wzrosły o 2,6 % ($124.48).

Źródło: Apple

Dodaj komentarz