Apple sprzeda swój miliardowy iPhone w tegoroczne lato

Apple sprzeda swój miliardowy iPhone w tegoroczne lato

Według najnowszego raportu już latem tego roku Apple sprzeda swój miliardowy iPhone. Ten sam raport mówi również, że 2-miliardowy iPhone zostanie sprzedany w 2020 roku. Bardziej prawdopodobne jest jednak osiągnięcie tegorocznej granicy 1 miliarda sprzedanych smartfonów.

Apple sprzedało 896 mln iPhone’ów od 29 czerwca 2007 do końca 2015, a połowa z tej liczby została sprzedana w przeciągu ostatnich dwóch lat. Według prognoz z Wall Street, oczekuje się, że Apple ogłosi sprzedaż 50 milionów iPhone’ów w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2016 roku, co daje łącznie 946 miliony.

Mogłoby to oznaczać, że miliardowy iPhone zostanie sprzedany już w lipcu tego roku. Imponujące jest również, że Apple sprzedało więcej iPhone’ów niż Mac, iPadów i iPodów razem wziętych od 1993 roku.

Jeżeli wziąć jedynie pod uwagę sprzedaż iPhone’ów to firma Apple osiągnęła przychód rzędu 155 mln dolarów, co stawia ją na 5. miejscu Fortune 500.

Miliard to liczba, którą Apple doskonale już zna, w listopadzie 2014 roku, sprzedało swoje miliardowe urządzenie z systemem iOS (iPhone, iPad i iPod touch). Na początku tego roku firma poinformowała, że aktualnie na świecie działa także ponad miliard urządzeń z iOS’em.

Źródło: CNN Money

Dodaj komentarz