audytystron.pl

Piszemy o technologii dla Ciebie

Jakie są koszty założenia i utrzymania – tworzenie strony internetowej?

Tworzenie stron internetowych jest związane z koniecznością wydelegowania tego zadania do firmy zewnętrznej. O ile nasza firma nie posiada działu marketingu ani doświadczonych informatyków, wykonanie witryny najprawdopodobniej będziemy zmuszeni zlecić na zewnątrz, czyli wykorzystać outsourcing. Jak za wykonanie każdej usługi, będziemy musieli liczyć się z określonymi kosztami. Ile zapłacimy za samo tworzenie stron www i późniejsze utrzymanie strony internetowej?

Zakładanie strony internetowej – koszt

To właśnie w początkowym etapie tworzenia strony internetowej wydamy najwięcej pieniędzy. Koszty można rozdzielić na te związane z samym założeniem strony i jej późniejszą optymalizacją. Optymalizacja w oparciu o analitykę ma na celu zwiększenie konwersji, poprawę satysfakcji użytkownika i wdrożenie lejka sprzedażowego. Musimy zapewnić też wysoką pozycję strony w wyszukiwarce. Na podstawowe koszty będzie składać się przede wszystkim:

  • stworzenie księgi znaku (logotypu), identyfikacji wizualnej (dobranie kolorystyki i stylu) dopasowanego do charakteru branży,
  • zakodowanie wcześniej opracowanego szablonu w wybranej przez klienta technologii,
  • zakupienie domeny i serwera,
  • opłacenie pracowników zespołu lub pojedynczego specjalisty, który będzie delegował poszczególne zadania do innych specjalistów.

W skład kosztów marketingu możemy wliczyć:

  • opracowanie strategii marketingowej w oparciu o dane uzyskane przy użyciu specjalistycznych narzędzi,
  • opracowanie tekstów marketingowych mających na celu promocję stronę firmy, a także pośrednie zachęcanie do zakupu produktu,
  • promocję na forach, portalach społecznościowe, przez artykuły sponsorowane i samodzielnie utworzone blogi.

Kupując strony internetowe Warszawa nie jest konieczne inwestowanie w marketing. Jest to jednak wysoce zalecane, gdyż strona bez odwiedzających to strona, która nie przyniesie znaczącego rezultatu. Warto zadbać o każdy aspekt, tak aby zmaksymalizować sens i efekty prowadzonych działań.

Sam koszt utrzymania strony www będzie równy miesięcznemu abonamentowi za serwer (przy mniejszych stronach nawet kilkanaście złotych miesięcznie, przy większych nawet kilkaset lub kilka tysięcy) oraz domenę – koszt około 70 zł rocznie.

Jeśli chodzi o tworzenie stron Warszawa jest w stanie zaoferować liczne propozycje atrakcyjnie zaprojektowanych witryn gwarantujących wysokie wskaźniki i optymalizację na najwyższym poziomie. Decydując się na ofertę agencji możemy liczyć na dostarczenie strony internetowej stworzonej w oparciu o dane, które są najbardziej znaczące w danej branży. Zarówno identyfikacja wizualna, jak i doświadczenie użytkownika wynikające z odwiedzin naszej witryny będzie przekładało się na ewentualne wypełnienia formularza kontaktowego, leady i sprzedaż w przyszłości.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You Might Also Like

Przeczytaj poprzedni wpis:
Projektor 4k - czy warto kupić
Projektor 4k – czy warto kupić

Rynek projektorów do użytku domowego znacznie się rozrósł przez ostatnie kilka lat. Udoskonalona technologia DLP oraz znaczny spadek cen lamp...

Zamknij