Jaki hosting wybrać? 

Jaki hosting wybrać? 

Znalezienie optymalnego i przystępnego cenowo hostingu w obliczu rosnącego popytu na usługi hostingowe stanowi coraz większe wyzwanie. Mimo że na polskim rynku nieustannie przybywa dostawców serwerów, to wśród najlepszych hostingów możemy porównać jedynie kilka przodujących firm. Jaki hosting wybrać? Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu? 

Przy wyborze hostingu istnieje kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim upewnij się, że hosting oferuje odpowiednią konfigurację serwera, która jest zgodna z wymaganiami Twojej strony internetowej. Sprawdź, czy hosting obsługuje potrzebne języki programowania, bazy danych i system zarządzania treścią (CMS).

Dobry hosting powinien także zapewniać szybki czas wczytywania strony. To ma wpływ na doświadczenie użytkowników oraz pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania (SEO). Wybieraj hosting z dobrym uptime’em (czasem dostępności) i odpowiednią przepustowością.

Sprawdź również, czy hosting oferuje możliwość łatwej skalowalności, aby móc dostosować zasoby serwera do rosnących potrzeb Twojej strony. Znajdź przy tym hosting, który oferuje odpowiednie zabezpieczenia, takie jak firewall, ochronę przed atakami DDoS i regularne kopie zapasowe.

Upewnij się, że dostępna jest pomoc techniczna w razie problemów związanych z hostingiem. Sprawdź, czy hosting oferuje wsparcie przez telefon, czat na żywo lub system zgłoszeń. Zbadaj także opinie innych użytkowników na temat wybranych hostów, aby dowiedzieć się, jakie są ich doświadczenia z danym dostawcą.

Jaki hosting wybrać? 

Poznaj ranking najlepszych hostingów w 2023 roku. Który wybrać i jakie możliwości rozważyć? 

#1 Hostinger 

Hostinger, z ponad 29 milionami użytkowników i doświadczeniem w świadczeniu usług hostingowych od 2004 roku, jest jednym z głównych dostawców na rynku. Co więcej, każdego dnia firma zyskuje ponad 15 tysięcy nowych klientów, co oznacza, że co 5 sekund pojawia się nowy zadowolony użytkownik.

Niezawodność oraz jakość usług zdecydowanie wyróżniają Hostinger na tle konkurencji. Nie tylko łatwość zamówienia, ale również profesjonalna obsługa klienta sprawiają, że ta firma zdobywa zaufanie użytkowników. Warto również podkreślić doskonały stosunek jakości do cen, co sprawia, że Hostinger jest wyborem nr 1 wśród wielu klientów.

#2 Dhosting

Dhosting to firma istniejąca na rynku od 2002 roku. Dostawca opiera się na innowacyjnym systemie Elastycznego Web Hostingu, który łączy zasoby hostingu współdzielonego z funkcjonalnościami chmury obliczeniowej. 

Dhosting oferuje 50 GB przestrzeni dyskowej jako podstawową pojemność dla Twojej strony internetowej. Dodatkowo, firma zapewnia elastyczne skalowanie zasobów hostingu, aby sprostać nagłemu wzrostowi ruchu na Twojej stronie, co może czasami prowadzić do wyczerpania podstawowych zasobów hostingowych. System automatycznie generuje raporty dotyczące zużycia zasobów i rozlicza dodatkowe wykorzystanie serwera na zasadzie godzinowej.

#3 Cyber_Folks

Cyber_Folks jest jedną z największych firm hostingowych w Polsce. W testach wydajności i szybkości działania stron WWW Cyber_Folks zdecydowanie jest jednym z liderów.

Co wyróżnia Cyber_Folks spośród innych dostawców hostingowych to ich skuteczna ochrona stron internetowych, która opiera się na wyjątkowo efektywnym WAF. Dodatkowo oferują przyjazne wsparcie, które jest doceniane zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Cyber_Folks zapewnia również DNS Anycast, który przyspiesza działanie stron WWW, jednocześnie zwiększając ich zabezpieczenia.

Dodaj komentarz