FBI po raz kolejny będzie próbowało odszyfrować iPhone’a. Tym razem terrorysty z Minnesoty

FBI po raz kolejny będzie próbowało odszyfrować iPhone’a. Tym razem terrorysty z Minnesoty

FBI po raz kolejny może stanąć do walki z Apple w celu odblokowania iPhone’a, który należał do martwego już terrorysty. Na konferencji w St. Cloud w stanie Minnesota, agencja ogłosiła, że jest w posiadaniu iPhone’a, który należał do Dahira Adana, łączonego z organizacją ISIS. Terrorysta zaatakował nożem 10 osób w centrum handlowym, zanim policjanci zdołali go zastrzelić.

Podobnie jak w przypadku iPhone 5c, który należał do Rizwana Farooak, zabójca z San Bernardino, urządzenie Adana jest zablokowana hasłem, a FBI obecnie próbuje się do niego włamać. Jeśli mówimy tu o modelu z 2014 roku lub nowszym, nawet Apple może nie być w stanie go odszyfrować, ze względu na dodatkowe zabezpieczenie wbudowane w sprzęcie. Obecnie nie wiadomo, czy FBI zwracało się o pomoc ze strony Apple.

Dodatkowo, FBI przeanalizowało ponad 780 gigabajtów danych z wielu komputerów i innych urządzeń elektronicznych w trakcie dochodzenia. Agencja federalna prowadzi szeroko zakrojony przegląd jego mediów społecznych i innych działań online.

Musimy poczekać jeszcze na rozwój sytuacji, ale jak może pamiętacie Apple odmówiło odblokowania iPhone’a 5C w lutym tego roku, mimo tego, że miało taką możliwość.

Źródło: Wired, PhoneArena

Dodaj komentarz