Duet iPhone 8 ze zmianą rozmiarów ekranu. Z 4.7 cala na 5 cali oraz z 5.5 cali na 5.8 cali

Duet iPhone 8 ze zmianą rozmiarów ekranu. Z 4.7 cala na 5 cali oraz z 5.5 cali na 5.8 cali

Istnieje wiele spekulacji na temat przyszłorocznego iPhone 8, które zaczęły pojawiać się w ostatnim czasie. Ma to pewnie związek z tym, że będzie to jubileuszowa 10. edycja. Przede wszystkim zmianie ma ulec konstrukcja i przyszłoroczne modele będą miały szklany tył i wyświetlacz, który będzie zajmował większą powierzchnię niż ma to miejsce obecnie. To samo ma mieć miejsce w przypadku Galaxy S8, gdzie wyświetlacz ma zajmować 90 % powierzchni całego urządzenia.

Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że iPhone 8 Plus będzie miał o wiele większy panel przedni o rozmiarze 5.8 cali. Będzie również wykorzystywał technologię AMOLED. Teraz analitycy Barclays również potwierdzają doniesienia o powiększeniu ekranu w przyszłorocznym modelu Plus. Według tego również iPhone 8 miałby mieć 5-calowy ekran, zamiast dotychczas stosowanego 4.7-calowego. Mimo większych wyświetlaczy, wymiary obu modeli mają pozostać takie same jak w przypadku iPhone 7 i 7 Plus.

Mówi się również, że tylko większy iPhone 8 będzie miał ekran AMOLED, który może być zakrzywiony. W przypadku mniejszego modelu mówi się jedynie o zastosowaniu dotychczasowej technologii LCD.

Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz