Drake z albumem More Life bije rekordy w Apple Music i Spotify

Drake z albumem More Life bije rekordy w Apple Music i Spotify

Drake ze swoim nowym albumem More Life bije rekordy odtworzeń w ciągu 24 godzin w serwisie Apple Music. W sobotę najnowsze “dziecko” kanadyjskiego rapera osiągnęło aż 89,9 milionów odtworzeń. “My Life” w tym samym czasie zostało odtworzone ponad 61 milionów razy w innym serwisie strumieniującym muzykę Spotify. Tym samym pozwoliło to na pobicie rekordu dla Spotify, który dotyczył ilości odtworzeń utworów jednego artysty, który należał wcześniej ustanowił Ed Sheeran. Utworów Drake’a słuchano łącznie w dobę aż 76,4 razy, w pierwszym dniu wydania najnowszego albumu.

Warto też spojrzeć na to, ze More Life zaliczyło więcej odtworzeń w Apple Music mimo tego, że posiada on 5 razy mnie użytkowników od Spotify, które niedawno przekroczyło liczbę 100 milionów słuchaczy.

Poprzedni album Drake’a – Views, był ekskluzywnie był dostępny przez pewien czas tylko w Apple Music. Album ten zaliczył również jako pierwszy, miliard odtworzeń w serwisie Apple. Drake to również najpopularniejszy artysta Spotify w 2015 i w 2016 roku.

Źródło: TheVerge

Dodaj komentarz