Dlaczego warto stworzyć aplikację webową BIM?

Dlaczego warto stworzyć aplikację webową BIM?

Niektórzy producenci z branży budowlanej posiadają zintegrowane ze swoimi stronami internetowymi specjalne aplikacje webowe BIM. W dużym skrócie, takie aplikacje służą do gromadzenia i udostępniania tzw. modeli BIM, czyli modeli 3D produktów wraz z metadanymi (m.in. informacjami o ich wadze oraz wymiarach).

Dzięki takim modelom projektanci mogą łatwiej ocenić, czy dany produkt jest odpowiedni do przygotowywanego przez nich projektu i w razie podjęcia decyzji od razu go do niego wcielić. Poniżej przedstawimy najważniejsze powody, dla których warto taką aplikację przygotować, jeśli firma jeszcze tego nie zrobiła. Zapraszamy!

Dlaczego stworzenie aplikacji webowej BIM  to dobry pomysł?

Stworzenie aplikacji webowej BIM to oczywiście dodatkowy wysiłek dla producenta. Trzeba stworzyć koncept i go zrealizować, a potem cały czas zapewnić aplikacji wsparcie techniczne. Żeby wszystko działało jak należy, nie obejdzie się także bez regularnego aktualizowania modeli w razie jakichkolwiek zmian czy dodawania nowych wraz z wchodzeniem na rynek kolejnych produktów. Mimo wszystko warto jednak się na taką inwestycję zdecydować.

Powodów jest wiele, natomiast szczególnie ważny jest jeden. Przy podejmowaniu decyzji odnośnie tego, jakie produkty wykorzystać w przygotowywanym projekcie brane pod uwagę będą różne czynniki. Sposób prezentacji towarów jest jednym z nich. Jeśli projektant będzie miał w jednym miejscu dostęp do wszystkich modeli BIM, wraz z możliwością ich filtrowania wedle swoich potrzeb, jego praca stanie się znacznie prostsza i wydajniejsza.

Sprawi to, że będzie przychylniej podchodził do oferty danego producenta. Kluczowe jest tutaj zapewnienie użytkownikowi aplikacji jak najlepszego doświadczenia. W rezultacie wzrośnie renoma marki w branży, a poszczególni projektanci zaczną ją między sobą polecać. W związku z tym aplikacja webowa BIM na dłuższą metę może zwrócić się z wyczuwalną nawiązką. Przełoży się nie tylko na kwestie wizerunkowe (które długofalowo wpłyną też na inne aspekty), ale też bezpośrednio na sprzedaż.

Jak stworzyć własną aplikację webową BIM?

Kiedy już postanowimy, że faktycznie warto aplikację webową wdrożyć, pojawia się kolejna kwestia, a mianowicie jej faktyczne wykonanie. Jest to wymagające zadanie, do którego najlepiej zaangażować specjalistów. Zapoznają się oni z wymaganiami i oczekiwaniami klienta, a następnie przygotują gotowe rozwiązanie.

Profesjonalna aplikacja webowa BIM to klucz do wejścia na kolejny poziom jakości obsługi klienta, natomiast słowem klucz jest w tym przypadku “profesjonalna”. Niezwykle istotne jest, aby została ona przygotowana przez ekspertów.

Dodaj komentarz