Czas na iOS. Odinstalowanie jednej aplikacji oszczędzi 15 % baterii!

Czas na iOS. Odinstalowanie jednej aplikacji oszczędzi 15 % baterii!

Jak wykazały wszelkie badania oficjalna aplikacja Facebooka na Androida pozwala zaoszczędzić aż 20 procent baterii oraz przyspieszyć urządzenie o 15 procent. Okazuje się, że w przypadku iOS jest podobnie. Według doświadczeń przeprowadzonych przez The Guardian w Wielkiej Brytanii całkowite odinstalowanie oficjalnej aplikacji przy codziennym użytkowaniu wydłuża czas pracy na jednym ładowaniu aż o 15 %. Jest to mniej niż w przypadku Androida, ale wielu, którym zależy na dłuższej pracy baterii bardzo przyda się korzystanie z sieci społecznościowej w przeglądarce mobilnej.

Co ciekawe aplikacja używa więcej energii podczas gdy działa w tle! Wpływ aplikacji Facebook na drenaż baterii jest tematem dyskusji od wielu lat. Twórcy przyznają, że jest to wielki problem i starają się temu załagodzić z każdą kolejną aktualizacją poprawiając stabilizację. Jednak problem nadal nie jest do końca rozwiązany. Na chwile obecną jedynym wyjściem jest odinstalowanie całkowite aplikacji Facebook ze swojego iPhone.

Przeczytaj także: Odinstalowanie jednej aplikacji przyspieszy Androida i wydłuży czas pracy baterii o 20 %!

Po odinstalowaniu oficjalnej aplikacji nadal można korzystać z prawie wszystkich funkcji w Safari lub innej przeglądarce. Może to także wpłynąć na ilość zaoszczędzonego miejsca na smartfonie. Sama aplikacja waży wyłącznie 100 MB, jednak tzw. pliki tymczasowe powiększają swoją objętość w zatrważająco szybkim tempie.

Źródło: The Guardian

Dodaj komentarz