Blokowanie reklam w przeglądarce Samsung Internet

Blokowanie reklam w przeglądarce Samsung Internet

Samsung dodał właśnie wsparcie dla wtyczek, które pomogą w blokowaniu treści reklamowych dla przeglądarki wstępnie zainstalowanej na urządzeniach z Androidem. Zaktualizowaną przeglądarkę znajdziemy na smartfonach z Androidem Lollipop lub nowszym systemem Google. Jest to podobna procedura do tej zastosowanej w Safari na iOS 9. Pozwoli to na pewno na szybsze załadowanie strony oraz mniejsze zużycie danych.

Wraz z wprowadzeniem we wrześniu możliwości instalowania takich wtyczek na Safari wybuchło małe zamieszanie z tym związane. Tzw. ‘blokery’ były na pierwszych miejscach w App Store. Teraz jednak sytuacja się uspokoiła. Co do Androida i blokowania reklam na tym systemie to jest pewien problem, bo preinstalowane przeglądarki do tej pory nie miały takiej możliwości. Jedynie Chrome oferował taką funkcję.

Teraz jednak wraz z dodaniem takiej możliwości w Samsung Internet zapewne powstanie wiele wtyczek, które pomogą w blokowaniu reklam. Pierwszą z nich jest Adb#LOCK Fast, którą możemy pobrać z Google Play. Twórcy informują, że instalacja wtyczki pozwala załadować stronę o 51% szybciej. Kolejną jest Crystal, znany z iOS.

Przyzwyczajeni jesteśmy do blokowania treści reklamowych na desktopowych przeglądarkach. Statystyki pokazują, że zupełnie inaczej jest w przypadku urządzeń mobilnych, gdzie przeważnie reklamy nie przeszkadzają w przeglądaniu stron.

Dodaj komentarz