BlackBerry DTEK60 oficjalnie zaprezentowany

BlackBerry DTEK60 oficjalnie zaprezentowany

BlackBerry szczyci się unikalnym podejściem w kwestii bezpieczeństwa systemu Android w przypadku swoich urządzeń. Nie inaczej jest również w przypadku najnowszego smartfonu DTEK60. Właściwie o tym modelu wiemy już wszystko dzięki dużej ilości konkretnych przecieków, a nawet przedsprzedaży, która rozpoczęła się kilka tygodni temu w jednym ze sklepów w Kanadzie. Urządzenie, które zostało dziś zaprezentowane wyprodukowała firma TCL, która jest w Europie bardziej znana jako Alcatel. DTEK60 jest to właściwie model Alcatel Idol 4S.

Z obu stron smartfonu BlackBerry znajdziemy szklane powierzchnie, umieszczone na metalowej ramie. Wygląda on znacznie lepiej niż wcześniej zaprezentowany DTEK50. Najnowszy smartfon BB ma 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD. DTEK60 jest napędzany przez chipset Snapdragon 820 oraz 4 GB pamięci RAM. Pojemnośc wewnętrzna wynosi 32 GB, a pojemności baterii 3000 mAh. Główny aparat ma 21-megapikseli, a przedni 8-megapikseli. Urządzenie jest również wyposażone w czytnik linii papilarnych, port USB typu C oraz przycisk, który można programować.

Jednak główną zaletą DTEK60 jest oprogramowanie, czyli bezpieczna wersja systemu Android 6.0 Marshmallow. Kosztuje onw strefie europejskie 579 €, czyli około 2500 zł.

Dodaj komentarz