Bezprzewodowe słuchawki AirPods jako ekskluzywna opcja

Bezprzewodowe słuchawki AirPods jako ekskluzywna opcja

Brak gniazda słuchawkowego 3.5 mm w nadchodzących iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus to już niemal przesądzony temat. Oddzielną kwestią są również słuchawki, istnieją dwie opcje – przewodowa ze złączem Lighting (lub adapter) oraz słuchawki bezprzewodowe.

Wcześniej pojawiły się plotki, że Apple będzie chciało dołączyć do pudełka nowych iPhone’ów bezprzewodowe słuchawki, ponieważ jakiś czas temu zastrzegło znak towarowy “AirPods”. Teraz pojawiają się nowe wieści na temat tego urządzenia, Ming-Chi Kuo z KGI Securities twierdzi, że bezprzewodowe słuchawki nie będą wykorzystywały standardu Bluetooth. Mówi on, że AirPods będą wykorzystywać zastrzeżony przez Apple standard o niskim poborze mocy, który będzie podobny do Bluetooth. Będzie to rozwiązanie klasy high-end, a standardową opcją będą słuchawki Beats.

Nie byłoby to zaskoczenie, ponieważ Apple już w przeszłości stosowało standardy odmienne dla całej branży. Kuo wspomina również, że firma chciałaby wykorzystać ten rodzaj komunikacji do innych urządzań, a nie wyłącznie dla słuchawek.

Oczywiście twierdzi on również, że dołączenie AirPods do pudełka iPhone 7 czy 7 Plus jet mało prawdopodobne.

Źródło: AppleInsider

Dodaj komentarz