Apple wie o problemie z Crash Safari. Sprawdź jak teraz uniknąć kłopotów związanych ze stroną!

Apple wie o problemie z Crash Safari. Sprawdź jak teraz uniknąć kłopotów związanych ze stroną!

W poprzednim artykule z wczoraj informowałem o stronie internetowej, która powoduje zawieszenie przeglądarki, a w przypadku iPhone i iPad’a restart urządzeń. Apple jest w pełni świadome problemu jakie może sprawić użytkownikom wejście na stronę crashsafari.com i już pracuje nad poprawką kodu JavaScript, która ma temu zapobiec.

Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które już teraz może uchronić nas przed ewentualnymi kłopotami. Najlepszy sposobem jest oczywiście nie klikanie w podejrzane i skrócone linki, które udostępniane są za pomocą sieci społecznościowych czy innych stron internetowych.

Zanim poprawka nie zostanie wydana sprawdź jak unikać przejścia do podejrzanych stron, w tym również Crash Safari:

na iOS zanim klikniesz w skrócony link przytrzymaj na nim dłużej palec, aby zobaczyć pełen adres odnośnika na OS X wystarczy najechać kursorem na link na pozostałych systemach jak Android czy Windows możemy podejrzeć link klikając prawym przyciskiem myszy w różnych przeglądarkach(Chrome, Opera, Firefox). Przeczytaj także: Uwaga na stronę, która zawiesi przeglądarkę i może zresetować smartfona!

To tymczasowe środki ostrożności, które pomoże uniknąć niepotrzebnych nerwów. Jednak zawsze należy pamiętać, aby przestrzegać się niebezpiecznych linków, które mogą wywołać poważniejsze kłopoty z naszym urządzeniem.

Dodaj komentarz