Apple Watch z najdokładniejszym pomiarem tętna wśród opasek i zegarków

Apple Watch z najdokładniejszym pomiarem tętna wśród opasek i zegarków

Istnieje obecnie wiele gadżetów, które mają domyślnie mierzyć tętno użytkowników jak chociażby smartfon Galaxy S7 (jednorazowy pomiar), czy zegarki i opaski, które śledzą je na bieżąco. Ich dokładność, jednak nie jest równe i wydaje się, że pomiary są bardzo zróżnicowane. Swoją opinię na ten temat wydał dr Gordon Blackburn, dyrektora oddziału kardiologicznego kliniki w Cleveland.

Zespół skonfrontował Apple Watch naprzeciw popularnym konkurentom takich jak Fitbit Charge HR, Mio Alpha oraz Basis Peak. Wszystkie stanęły również naprzeciw profesjonalnej maszynie do EKG. Wykonano 50 różnych pomiarów podczas chodzenia, odpoczynku czy biegu.

Okazało się, że Apple Watch wskazuje pomiary ze średnią dokładnością wynoszącą 90 %, a pozostali trzej konkurenci uzyskali dokładność na poziomie 80 procent. Różnica jednak nie wynikała z tętno spoczynkowego, ale od tego mierzonego podczas aktywności fizycznej, gdzie Apple Watch był bardziej dokładny. Używa on do tego dwóch sensorów światła, które są porównywane przez oprogramowanie w celu dostosowania do ruchów i zmian układu naczyniowego.

Źródło: Time

Dodaj komentarz