Regały z kartonów – czy mają sens?

Regały z kartonów – czy mają sens?

Regały z kartonów to wariant, który znajduje zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Odpowiedź na pytanie, czy ich używanie jest sensowne, jest w dużej mierze zależna od konkretnego zastosowania. W jakich sytuacjach się sprawdzą i jakie są ich zalety? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ich temat.

Jak są wykonane regały kartonowe?

Regały kartonowe wykonane są ze specjalnego kartonu, który jest grubszy od standardowego i o wiele solidniejszy. Moduły kartonowe można łączyć ze sobą albo używać ich pojedynczo. Na rynku istnieje wiele wariantów w tej kategorii, dlatego bez problemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Część z nich znajdzie zastosowanie w domu, a inne w biurach czy też na magazynach.

W jakich sytuacjach sprawdzi się regał z kartonu?

Regały kartonowe mają dość niską nośność, dlatego w przypadku firm sprawdzą się przede wszystkim w firmach handlujących małymi i lekkimi towarami, takimi jak drobne akcesoria czy lżejsze ubrania. Będą też dobrym rozwiązaniem w przypadku wielu magazynów, ponieważ są o wiele tańsze niż standardowe regały, a ponadto bardzo łatwe w montażu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że to rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska. Korzystanie z regałów kartonowych w firmach to jasny sygnał, że w tym miejscu pracownicy mają na względzie ekologię.

Regały kartonowe – szybki montaż

W przeciwieństwie do metalowych konstrukcji, regały kartonowe można złożyć w bardzo szybkim tempie. Są rozwiązaniem dla tych, którzy chcą ekspresowo urządzić przestrzeń do przechowywania najróżniejszych towarów. Równie nieskomplikowany jest ich demontaż, a więc jeśli przestaną być używane każdy może je zdemontować samodzielnie i w szybkim tempie.

Atrakcyjna cena regałów kartonowych

Regały kartonowe to alternatywa nie tylko dla ludzi dbających o środowisko, ale również dla tych, którzy szukają budżetowych rozwiązań. Ich finalna cena jest zależna od rodzaju regałów i oczywiście ich ilości, ale zawsze będzie ona o wiele niższa niż w przypadku regałów wykonanych z metalu, tworzyw sztucznych czy drewna.

Czy kupowanie regałów z kartonu ma sens?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, ale tylko w przypadku, kiedy będą one służyły do przechowywania lekkich towarów. W przeciwnym razie nie znajdą zastosowania, a pod ciężarem zbyt ciężkich rzeczy ulegną zniszczeniu. Rozwiązanie to jest też tanie i ekologiczne, przez co wpływa dobrze nie tylko na środowisko i budżet, ale i na wizerunek firmy lub poszczególnych użytkowników.

Dodaj komentarz