Wizytówka firmy w sieci. Czy więcej technologii znaczy lepiej?

Wizytówka firmy w sieci. Czy więcej technologii znaczy lepiej?

Wykonanie strony wizytówki dla naszej firmy w sieci to nie jest jakieś duże przedsięwzięcie. Zwykle taka strona ma być prosta, czytelna i szybka. Oczywiście muszą się na niej znaleźć podstawowe informacje na temat danego biznesu. Oferta, kontakt, mapka z adresem jak dotrzeć do siedziby – warto by się to tam znalazło. Istnieją dwie główne szkoły tworzenia tych stron: minimalistyczna i rozbudowana, korzystająca z wielu technologii. Która jest lepsza?

Prosta strona www

Jakie są zalety prostej wizytówki stworzonej przy wykorzystaniu samego HTML, CSS i JavaScript? Z pewnością największą przewagą jest jej szybkość! Jest to niezwykle ważne w sieci, aby nasza strona błyskawicznie wczytywała się użytkownikowi. Zwykle na komputerach nie ma z tym problemu, jednak jeśli potencjalny klient będzie przeglądał naszą stronę na telefonie z użyciem słabej jakości internetu – wtedy może on wyjść ze strony, która się zbyt długo ładuje. Warto także pamiętać o tym, iż dzisiaj prawie połowa ruchu w sieci odbywa się właśnie przy użyciu telefonów! Dlatego nie warto ignorować tej grupy odbiorców.

Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Sztuką jest zrobienie dobrej strony wizytówki przy użyciu podstawowych technologii, ponieważ każda dodatkowa to większe obciążenie strony co przekłada się na utratę szybkości ładowania (co jest kluczowe). Dlatego też tutaj cena może być większa niż przy użyciu mnóstwa technologii. Często można spotkać się z ofertami zrobienia tanich stron przy użyciu wielu technologii. Jednak przy prostej stronie jest to jak próba przegonienia komara przy użyciu… bomby atomowej.

Wizytówka pełna technologii

Z drugiej strony mamy do czynienia z prostymi stronami, przy których zostało użytych wiele technologii. Zwykle tutaj spotkamy dwie możliwości. Pierwsza z nich to użycie mnóstwa technologii, które są użyte dlatego, iż dany programista nie zna prostszych metod. Takie strony będą tanie, ale za to toporne, podobne do innych zbudowanych tymi samymi technologiami i oczywiście będą wolne.

Druga możliwość to tworzenie pięknych i zaawansowanych stron. Stosuje się tutaj odpowiednio dobrane technologie, a prędkość wczytywania strony będzie na dobrym poziomie. Jeśli zależy nam na oryginalnej i dobrze stworzonej wizytówce to właśnie ta opcja może być najlepsza. Mamy tu do czynienia z dobrymi i doświadczonymi programistami a ceny będą adekwatne do ich umiejętności.

Czy więcej równa się lepiej ?

Nie zawsze więcej technologii użytych do budowy prostych stron www jest lepszą opcją. Akurat tutaj mniej znaczny szybciej. Oczywiście, jeśli chcemy wyróżniającą się stronę, warto skorzystać z szerszego wachlarza opcji. Jednak na pewno warto unikać programistów, którzy prostą stronę obciążają mnóstwem niepotrzebnych technologii tylko dlatego, iż nie potrafią znaleźć prostszych rozwiązań.

Dodaj komentarz