Wiedza i gry dzięki komputerom

Wiedza i gry dzięki komputerom

Gry zawsze cieszyły się powodzeniem niemal od początku istnienia komputerów, czyli w czasach, gdy nie miały tak rozbudowanej na tym polu grafiki, czy wielu funkcji umożliwiających konfrontację na bieżąco z innymi graczami w Internecie. Jednak obecnie w związku z rozwojem wielu urządzeń przenośnych, ale także większymi możliwościami jakie niesie sam Internet an tym polu zdecydowanie zaczyna liczyć się najbardziej możliwość potyczki z innymi ludzkimi graczami. W tym kierunku zresztą idzie interaktywność, jeśli chodzi o gry multimedialne.

Oczywiście tego rodzaju gry mogą być nadal proste i takie kierowane są między innymi do młodszych użytkowników, gdzie poprzez zabawę, można zarówno zaznajomić się z możliwościami działania danego urządzenia, ale także zdobyć jakieś informacje, czy nauczyć się konkretnych umiejętności. Jednak, także w Internecie możemy znaleźć proste gry, które mają między innymi zwiększać nasze możliwości intelektualne. Jak też znacznie bardziej rozbudowane pod względem graficznym gry, gdzie sama interakcja obywa się podczas rozgrywki z innymi graczami. Możemy w ten sposób wymieniać z nimi informacje zarówno w formie tekstowej, jak i dźwiękowej, co znacznie przyśpiesza możliwość przekazywania takich informacji. Jednocześnie daje znacznie bardziej ciekawą rozgrywkę z większym poczuciem uczestniczenia bezpośredniego w świecie stworzonym przez twórców konkretnej gry.

Zdobywanie wiedzy za pośrednictwem multimediów jest na pewno jednym z ważniejszych elementów wykorzystywania tego rodzaju aplikacji w ogóle. Na polu edukacji, zwłaszcza w przypadku dzieci istnieją tu spore możliwości. Tym bardziej, że tego rodzaju aplikacje dają możliwość bezpośredniego uczestnictwa oraz dokonywania na bieżąco konkretnych wyborów, jeśli idzie o wykonywane działania.

Między innymi sporą popularnością cieszą się interaktywne encyklopedie. Dzięki nim mamy dostęp nie tylko do konkretnych informacji encyklopedycznych w postaci tekstu. Dodatkowo możemy oglądać zdjęcia, filmy, a także rekonstrukcje. Tego rodzaju wiedz jest często znacznie łatwiej przyswajalna, zwłaszcza w przypadku różnych bardziej skomplikowanych zagadnień naukowych, które można prezentować nie tylko w formie faktów, ale także multimedialnych prezentacji. Szczególnie, zatem osoby młode, dla których wiele tego rodzaju informacji nie jest oczywistych mogą w tym względzie zapoznać się z wiedzą od strony praktycznej. Jednak w tym względzie, także tego rodzaju encyklopedie w coraz większym stopniu wypierają papierowe formy, zwłaszcza ze względzie na dostępność. Równie ważne w tym względzie jest to, że znacznie łatwiej w tego rodzaju multimedialnych encyklopediach dokonywać różnego rodzaju aktualizacji, a także umieszczać znacznie bardziej rozbudowywaną wiedzę z możliwością jej rozbudowywania na bieżąco w przyszłości.

Niewątpliwie przesyłanie konkretnych danych w określony sposób stanowiło w wielu przypadkach kamień milowy, jeśli idzie o wykorzystywanie multimedialnych możliwości jakie daje nam zdalne przesyłanie danych. W tym względzie na pewno wymienić należy informację MMS, która za pomocą telefonów komórkowych umożliwiła nam i umożliwia przesyłanie za pośrednictwem sieci gsm zdjęć, czy filmów. W tym względzie oczywiście obecnie w znacznym stopniu jest ona wypierana przez to, że w coraz większym zakresie mamy dostęp do szybkiego Internetu zdalnego, który umożliwia oczywiście przesyłanie znacznie większych plików szybciej.

Jednak bez pojawienia się właśnie MMS nie byłoby możliwości upowszechnienia się przesyłania zrobionych na bieżąco zdjęć za pomocą kamer, czy aparatów cyfrowych w telefonach komórkowych. W ten sposób wiele osób mogło dzielić się tego rodzaju zdjęciami od razu z osobami, które znajdowały się od nich w bardzo dużej odległości, zwłaszcza że tego typu usługa była znacznie tańsza od wykupywania Internetu, który na dodatek nie dawał możliwości szybkiego wysyłania takich plików. Wykorzystanie tego rodzaju aplikacji między innymi spowodowało ułatwienie pracy w wielu zawodach, gdzie potrzebne było wykonywanie zdjęć pewnych obiektów i przesyłanie ich zdalnie, by móc wykonywać szybciej jakieś zmiany w projektach. Oczywiście obecnie jest to wypierane prze wysyłanie takich informacji za pomocą sieci.

Dodaj komentarz