Smartwatch – jeden gadżet, wiele korzyści

Smartwatch – jeden gadżet, wiele korzyści

Smartwatche szturmem zdobyły technologiczny rynek. Stają się coraz bardziej popularne, a wiele osób już nie potrafi wyobrazić sobie bez nich codziennego funkcjonowania. I choć często wyglądają niepozornie, te niewielkich rozmiarów urządzenia nierzadko naprawdę wiele potrafią, a lista ich nowych funkcji wciąż wydłuża się wraz z pojawianiem się kolejnych modeli.

Obecnie smartwatche dostępne są w szerokiej gamie cenowej, dzięki czemu niemal każdy może sobie na nie pozwolić. A zaopatrzyć się we własny inteligentny zegarek naprawdę warto! Nie tylko może on stać się naszym małym osobistym centrum komunikacji ze światem, ale pomoże nam też zadbać o zdrowie, a nawet zrzucić zbędne kilogramy czy poprawić jakość snu. Brzmi nieźle? A to jeszcze nie wszystko!

Producenci smartwachów zadbali również o to, abyśmy zawsze mieli pod ręką (a właściwie na ręce) najważniejsze narzędzia, które do tej pory stanowiły jedynie dodatkowe funkcje w komputerach czy telefonach. Mowa w tym miejscu zwłaszcza o kalendarzu czy kalkulatorze, a nawet odtwarzaczu muzyki czy dyktafonie. Oczywiście liczba dodatkowych funkcji w dużej mierze zależy od ceny wybranego modelu, jednak warto zaznaczyć, że wymienione opcje nierzadko odnaleźć można już w modelach powyżej dwustu złotych.

Który smartwatch wybrać?

Dokonując zakupu inteligentnego zegarka należy kierować się wieloma kryteriami, w tym własnymi potrzebami odnośnie posiadanych przez gadżet funkcji, środkami finansowymi, które jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć, a nawet wyglądem poszczególnych modeli. Jednak nie należy zapominać również o tym, że zasadniczą cechą smartwatcha jest to, że aby można było w pełni z niego korzystać, urządzenie musi zostać połączone z telefonem. Dlatego koniecznie weźmy pod uwagę, czy model, którym się interesujemy, jest kompatybilny ze smartfonem, który posiadamy.

Wygoda ponad wszystko

Pamiętasz, jak w bajkach superbohaterowie często mówili do swoich “zegarków”, wydając polecenia lub komunikując się z otoczeniem? Na ekranie wyglądało to imponująco i wydawało się, że sami nigdy tego nie spróbujemy. Tymczasem w obecnych czasach smartwatche pozwalają również i na to! Wydając ustną komendę możemy z łatwością zadzwonić do wybranej osoby, a nawet napisać sms beż użycia rąk. Wszystko po to, abyśmy mogli swobodnie się porozumiewać bez konieczności przerywania wykonywanych czynności. Jednak to wciąż nie wszystko. Wiele modeli umożliwia wyszukiwanie informacji w sieci jedynie za pomocą mowy. W ten sposób możesz również wydać polecenie wyznaczenia trasy podczas jazdy samochodem.

Dodaj komentarz