Skąd wziąć obserwujących na Instagramie?

Skąd wziąć obserwujących na Instagramie?

Posiadanie milionów obserwujących na Instagramie to marzenie wielu ludzi. Nie tylko wiąże się to ze sporą popularnością i rozpoznawalnością, ale także niemałymi zyskami – reklamodawcy chętnie podejmują różnego rodzaju współprace reklamowe z gwiazdami mediów społecznościowych i niekiedy już za jednego posta można zarobić spore pieniądze, o ile oczywiście dana osoba dysponuje sporą widownią. Tylko skąd wziąć tych obserwujących, zwłaszcza na początku, kiedy zdobycie każdego jednego fana jest trudne i czasochłonne?

Spróbuj znaleźć pokrewne dusze do współpracy

Współprace z innymi osobami tworzącymi podobnego rodzaju treści są korzystne dla obu stron, zwłaszcza, jeśli ich widownie się nie pokrywają. Można w ten sposób zyskać sporo obserwujących, a także stworzyć wartościowy content, który spotka się z dużym zainteresowaniem. Kluczowe jest jednak, aby szukać osób, które przede wszystkim:

  • oscylują wokół podobnej tematyki
  • mają tyle samo obserwujących co my lub więcej.

Współpraca z „mniejszymi” twórcami nie jest złym pomysłem, aczkolwiek może być niewarta czasu, jaki trzeba będzie w nią włożyć, dlatego też lepiej jest kierować zapytania o współpracę do osób o podobnym lub większym zasięgu. Trzeba przy tym być realistycznym – mało prawdopodobne jest, aby osoba posiadająca 500 tysięcy obserwujących była szczególnie zainteresowana współpracą z osobą posiadającą 5 tysięcy obserwujących, tak więc nie warto tracić czasu na wysyłanie takich ofert.

Aktywnie udzielaj się u innych osób

Samo wrzucanie wartościowych treści nic nie da, jeśli ludzie nie będą mieli w jaki sposób nas zauważyć i o nas usłyszeć. Kiedy już będziemy mieli większą ilość obserwujących, kolejni będą przybywać organicznie, słysząc o nas od innych, ale zwłaszcza na początku ważne jest, aby pokazać swoją osobę innym.

Na przykład aktywnie komentując i udzielając się na innych profilach powiązanych z tym, co publikujemy my. Staniemy się dzięki temu prędzej czy później rozpoznawalni w pewnych kręgach i zyskamy szereg nowych fanów – o ile oczywiście będziemy w stanie ich zainteresować i do siebie przekonać.

Zakup obserwujących

Wartą rozważenia opcją jest także zakup obserwujących, co można zrobić na przykład tutaj: https://instapromo.pl/produkt/instagram-followers-5000-obserwujacy-ig/. Tacy fani z pewnością  poprawią nasz wizerunek i sprawią, że wszystkie kolejne osoby, które trafią na nasz profil, wezmą nas bardziej na poważnie i większe będzie prawdopodobieństwo, że uznają nas za osobę wartą śledzenia. Okaże się to pomocne zwłaszcza na początku prowadzenia profilu.

Dodaj komentarz