Samsung Galaxy S22 kontra Galaxy S21: różnice w specyfikacji, których należy się spodziewać

Samsung Galaxy S22 kontra Galaxy S21: różnice w specyfikacji, których należy się spodziewać

Jak kolejny telefon Samsunga ma się różnić od poprzedniego? Samsung Galaxy S22 jest prawie tutaj. Następny flagowy telefon Samsunga jest ustawiony na uruchomienie 9 lutego, i powinien przynieść kilka dużych ulepszeń w zakresie specyfikacji i wzornictwa. Spodziewamy się znaczących nowych technologii ekranu, większa fotograficzna sprawność i nowy, szybszy procesor.

Droższe warianty powinny być również duże ulepszenia, z Galaxy S22 Ultra mówi się zastąpić Galaxy Note telefon, że Samsung wycofał się w zeszłym roku, w komplecie z Note inspirowane projektowania i gniazdo dla rysika S Pen.

Plotki i przecieki były przychodzące grube i szybkie, dając nam wiele do strawienia. W rzeczywistości, były one tak pełne, że myślimy, że mamy niestrawność. Dołącz do nas, jak pop Rennie i przesiać przez co się spodziewać od Galaxy S22, i zobaczyć, jak może się różnić od obecnego flagowca Samsunga, S21.

Samsung Galaxy S22 vs S21: plotki cenowe

Warto zauważyć, że w tej chwili cena S22 – jak każdy aspekt urządzenia – nie została potwierdzona przez Samsunga. Ale mamy kilka przecieków z niektórych dość wiarygodnych źródeł, aby przejść dalej. Nie zapominaj, S21 może dobrze stać się tańsze po S22 uruchamia, więc może okazać się lepszym zakładem.

I Samsung niedawno uruchomiony S21 FE, który jest jeszcze tańszy wziąć na S21. Lub oczywiście można zdecydować się na jeden z najlepszych telefonów z systemem Android, lub nawet przejść na ciemną stronę z jednym z najlepszych iPhone’ów.

Samsung Galaxy S22 vs S21: data premiery nowości

Ponownie, ważne jest, aby podkreślić, że Samsung nie powiedział wyraźnie, że S22 będzie uruchomić na 9 lutego. Ale nazwał tę datę jako kiedy jego Galaxy Unpacked wydarzenie będzie miało miejsce (tradycyjnie, Samsung uruchamia swój następny smartfon Galaxy S na Galaxy Unpacked). Przed tym ogłoszeniem, Samsung również powiedział we wpisie na blogu, że będzie uruchomić swój następny Galaxy S urządzenie w lutym.

Więc wygląda to bardzo prawdopodobne, że Galaxy S22 będzie uruchomić na 9 lutego. Który jest nieco później w roku niż S21. Samsung ogłosił S21 na 14 stycznia 2021, a następnie udał się do sprzedaży na 29 tego samego miesiąca.

Poprzednie lata widział Samsung Galaxy S urządzenie uruchomić tak późno, jak marzec, aby uzyskać skok na Mobile World Congress targach. Ale z coraz więcej marek telefonów rezygnuje z Mobile World Congress ponownie w tym roku z powodu trwającej pandemii, pokaz ma mniejszy wpływ. Więc coraz częściej, Samsung jest “robi Apple” i orać własną bruzdę.

Samsung Galaxy S22 vs S21: plotki o wzornictwie

Zakres Galaxy S21 składał się z trzech modeli: standardowy S21, S21 Plus i S21 Ultra. S21 Plus jest większy od S21, a S21 Ultra jeszcze większy. Jeśli plotki są poprawne, Samsung Galaxy S22 rodzina będzie podjąć to samo podejście. Chociaż same telefony mogą być nieco mniejsze. Jeden z wczesnych plotek powiedział, że zakres S22 będzie kurczyć się nieznacznie w porównaniu do S21. S22 mówi się mieć 6,06-calowy ekran w porównaniu do 6,1 cala na S21.

To mówi, że S22 Plus będzie mierzyć 6,5 cala (w dół z 6,7 dla S21 Plus) i S22 Ultra 6,81 cala (w dół z 6,9 cala na S21 Ultra). Choć te zostały zakwestionowane przez bardziej aktualny wyciek. Ten sugeruje S22 będzie trzymać z 6,1-calowym ekranem, S22 Plus będzie miał 6,6-calowy i S22 Plus 6,8-calowy. Jak w przypadku wszystkich tych szczegółów, nie będziemy wiedzieć na pewno, dopóki telefony są ogłoszone.

Niektóre urządzenia rendery wyciekły, jak również. Jeśli są one dokładne, S22 i S22 Plus wyglądają bardzo podobnie do swoich odpowiedników S21, choć z błyszczącymi, a nie matowymi plecami i obiektywami aparatów, które wystają nieco dalej. S22 Ultra jest oczekiwany – jak pokazano w renderach powyżej – przypominają wycofane Galaxy Note urządzenia, kompletne z squared-off rogach i gniazdo do przechowywania rysika S Pen. Co powinno uczynić go mniej prawdopodobne, aby się zgubić. Wszystkie te rendery wskazują na cieńsze ramki i płaski, a nie zakrzywiony, wyświetlacz.

Samsung Galaxy S22 vs S21: przecieki o aparacie

Galaxy S21 ma jeden z najlepszych aparatów z każdego telefonu wokół. Gwiazdą pokazu jest 108MP obiektyw główny, który siedzi w konfiguracji quad kamery z tyłu. Jeśli jest jedna rzecz, którą można zagwarantować idąc na jego rekord toru, to, że Samsung będzie zestaw S22 się z jeszcze większą sprawność obrazowania.

Chociaż na pierwszy rzut oka, wygląda na to, że nie wszystko, że wiele się zmieni. Plotki mówią, że S22 Ultra z najwyższej półki będzie miał taki sam układ tylnych aparatów jak S21 Ultra (główny aparat 108MP, ultraszerokokątny 12MP i dwa teleobiektywy 10MP, plus obiektyw peryskopowy) wraz z 40MP aparatem do selfie. Specyfikacja aparatu może być taka sama, ale S22 Ultra ma podobno mieć ulepszone przetwarzanie obrazu, wraz z nowym obiektywem Super Clear. Ten nowy obiektyw powinien zmniejszyć odblaski i odbicia, zapewniając jednocześnie więcej szczegółów obrazu.

Oczekuje się, że standardowe S22 i S22 Plus będą mogły pochwalić się 50MP głównym aparatem, wraz z 12MP ultraszerokokątnym i 10MP teleobiektywem oraz 10MP przednim aparatem do selfie i rozmów wideo. To znaczący krok w górę od 12-megapikselowego aparatu głównego S21. Samsung wskazał na lepszą wydajność przy słabym oświetleniu. W swoim blogu post ogłaszając, że nowy Galaxy S będzie przybyć w lutym, powiedział, że urządzenie będzie “wziąć najlepsze i najjaśniejsze zdjęcia i filmy, które kiedykolwiek uchwycił z telefonu.”

Inne wiarygodne plotki sugerują, że Samsung współpracował z japońskim gigantem aparatu Olympus do remontu aparatu S22. Z OnePlus współpracujący z Hasselblad, Huawei łącząc się z Leica i Nokia za pomocą obiektywów Carl Zeiss, Samsung-Olympus współpraca może być mecz w niebie. Samsung mówi się również, że jest testowanie 8K wideo w 60fps na Galaxy S22 Ultra (S21 Ultra maksimum na 24fps podczas fotografowania w 8K). To może być dobra wiadomość dla każdego, kto myśli o zakupie 8K TV.

Samsung Galaxy S22 vs S21: plotki o ekranie

Telefony Samsunga są znane z pięknych ekranów. Firma ma oddzielne ramię wyświetlacza, po wszystkim, i to był pionierem różnych technologii ekranu, takich jak panele Edge, które kaskadowo nad krawędziami telefonu. Ma również palec w wodach TV, i wprowadził innowacje w technologii ekranów QLED też. Więc nadzieje są wysokie, że ekran S22 będzie coś specjalnego. Mamy już pokryte rumoured rozmiary ekranu wcześniej w tym artykule, ale co z rzeczywistych ekranów sami? Jak będą one odróżniać się od doskonałych paneli widzianych na S21 zakres?

To miałoby sens dla Samsunga wyposażyć top-of-the-range S22 Ultra z najbardziej zaawansowanej technologii ekranu. Według dobrze szanowanego leaker Ice wszechświata, S22 Ultra będzie wyposażony w najjaśniejszy ekran OLED kiedykolwiek widział na telefonie Samsunga. Mamy nawet figurę, jak jasny ekran jest oczekiwany, aby przejść – według oddzielnych plotek z obu SamMobile i WinFuture, S22 Ultra będzie miał maksymalną jasność 1750 nitów.

Jest to znacznie jaśniejsze niż 1500 nitów maksymalnych widzianych na S21 zakresu. Podobnie jak wszystkie trzy telefony w rodzinie S21, S22 słuchawki mają mieć 120Hz częstotliwość odświeżania, ale S22 Ultra jest podobno być trochę ekstra specjalne. Bo podczas gdy jest w stanie trafić 120Hz, mówi się również, że jest w stanie zejść do zaledwie 1Hz, jeśli zawartość wymaga tego. Innymi słowy, powinien to być ekran, który reaguje na to, co wyświetla, jak nigdy dotąd. Całkiem wyjątkowy, w naszej opinii.

Samsung Galaxy S22 a S21: specyfikacja i funkcje nowości

S21 jest jednym z najpotężniejszych smartfonów wokół. A jeśli plotki są poprawne, S22 powinien być jeszcze bardziej z mocą. Jest podobno wyposażony w 4nm Samsung Exynos 2200 chip z ośmiordzeniowym procesorem, 8 GB pamięci RAM i grafiki AMD RDNA 2. Samsung tylko zaprezentował Exynos 2200 w zeszłym miesiącu, więc byłoby sensowne, aby umieścić go do pracy w swoim najnowszym i najlepszym telefonie. Jednak inne plotki mówią, że urządzenie będzie działać na chipie Qualcomm Snapdragon 895. Dla niektórych z jego urządzeń, Samsung używa różnych chipów w różnych regionach, więc są szanse, że zobaczymy niektóre kraje dostać S22 wyposażony w chip Exynos, a inni z Snapdragon napędzany S22.

Oba chipy są super potężne, więc wydajność powinna być na równi

To może być gratka dla graczy, zbyt. Architektura RDNA 2 firmy AMD (o której mówi się, że znajdzie się w układzie graficznym w S22) jest również podstawą układu graficznego w konsolach Xbox Series X i PlayStation 5. To nie znaczy, że S22 będzie miał moc next-gen konsoli do gier, ale może okazać się jednym z najpotężniejszych telefonów do gier wokół.

Czy bateria będzie wydajniejsza od tej u poprzednika?

Co z baterią? Zgodnie z ogromnym przeciekiem, który niedawno pojawił się na naszej drodze, S22 będzie miał baterię 3700mAh, S22 Plus 4500mAh, a S22 Ultra 5000mAh. W przypadku S22 i S22 Plus, te pojemności są faktycznie nieco niższe niż ich odpowiedniki S21 (4000mAh i 4800mAh, odpowiednio). S22 Ultra powinien pozostać bez zmian, z taką samą baterią 5000mAh jak S21 Ultra.

Mniejsza pojemność nie musi jednak oznaczać krótszego czasu pracy na baterii. Szanse są Samsung uczyni procesor działa bardziej efektywnie, aby wycisnąć jak najwięcej życia z urządzenia, jak to możliwe. Samsung testuje szybkie ładowanie 65W, 45W i 25W (via MyFixGuide). Firma wcześniej wprowadziła szybkie ładowanie 45W, gdy wprowadziła na rynek Galaxy S20 Ultra w 2019 roku – czy mogłaby go przywrócić? A może Samsung pójdzie o krok dalej i wprowadzi możliwość szybkiego ładowania 65W?

Dodaj komentarz