Odzyskiwanie danych zgromadzonych na Twoim komputerze

Odzyskiwanie danych zgromadzonych na Twoim komputerze

Każdy z nas przechowuje na komputerze wiele różnego rodzaju danych. Na naszych dyskach zalegają zdjęcia, dokumenty ulubione filmy czy muzyka, mówiąc lapidarnie: wszystko.

Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że dane te nie są do końca bezpieczne i mogą zostać utracone. Wcale nie mówimy tutaj o ataku hakerskim. Nasze pliki możemy stracić, chociażby przez awarię systemu operacyjnego czy samego komputera. Zdarzyć może się również tak, że sami przez pomyłkę lub przez przypadek usuniemy jakiś plik. Przechodząc jednak do sedna sprawy: Jak odzyskać te dane i czy jest to w ogóle możliwe?

Czy można odzyskać utracone dane?

Na nasze szczęście (albo nieszczęście, kiedy celowo chcemy zniszczyć dane) w wielu przypadkach istnieje możliwość odzyskania plików. W tym artykule wyjaśnimy jak to zrobić.

Jak odzyskać dane na własną rękę?

W sieci dostępnych jest całkiem sporo darmowych programów, które pomogą nam przywrócić utracone dane. Jednym z takich programów jest Puran File Recovery, który w intuicyjny sposób umożliwi nam odzyskanie utraconych plików.

Warto zauważyć, że program dostępny jest w języku polskim, co wielu osobom ułatwi cały proces. Jeśli chodzi o jego funkcjonalność, to (mimo tego, że jest to program darmowy) Puran File Recovery nie ma się czego wstydzić. Z dużą skutecznością pomoże nam odzyskać zdjęcia, dokumenty etc. W sieci spotkać można także głosy mówiące o odzyskiwaniu całych partycji za jego pomocą.

Jak więc możemy zauważyć, przypadkowa utrata danych nie jest jeszcze końcem świata. Wyżej wymienione programy możemy potraktować jako narzędzia pierwszej pomocy”.

Skorzystać możemy również z płatnych programów, które pomogą nam przeprowadzić recovery plików. Godnym uwagi programem jest polski StrongRecovery, którego wersję trial możemy pobrać bezpłatnie, co umożliwi nam na odzyskanie 3 plików o łącznym rozmiarze 1GB.

Profesjonalne usługi odzyskiwania danych

W przypadku, gdy żaden z powyższych programów nie jest w stanie odzyskać utraconych danych, warto poszukać pomocy w serwisie komputerowym, w którym po przedstawieniu problemu obsługa postara się nam pomóc. Jest to także idealna opcja dla osób, które nie są kolokwialnie mówią “hakerami komputerowymi” i obsługa nawet teoretycznie prostego programu sprawia im trudności. Co więcej kiedy utraciliśmy dość sporo danych, kiedy to nie zbyt dobrze znamy się na tym jak je odzyskać, możemy spędzić przed komputerem wiele godzin, bez żadnego efektu. Kiedy jednak powierzymy tą sprawę specjalistom, będziemy mieli pewność, że nie stracimy czasu na nieefektywne działania.

Koszty odzyskiwania danych mogą różnić się w zależności od miasta, dlatego też nie ma sensu ich tutaj podawać. Jednakże z pewnością koszty te będą dla nas bardziej opłacalne niż czas, który musielibyśmy przeznaczyć na otworzenie utraconych danych. Często zdarza się tak, że w przypadku niemożliwości odzyskania utraconych danych serwis nie pobierze od nas opłaty. Dodatkowo jeśli mieszkasz w małym mieście i nie ma w nim serwisu komputerowego, bez problemu możesz wysłać sprzęt, z którego dane chcesz odzyskać pocztą nawet do najodleglejszego miejsca.

Reasumując, utracenie cennych danych z komputera nie jest powodem, który powinien przyprawić nas o ból głowy. W wielu przypadkach odzyskanie plików jest możliwe , wystarczy tylko znaleźć odpowiedni serwis komputerowy, dla którego odzyskiwanie danych ze wszelkich urządzeń nie stanowi żadnego problemu.

Dodaj komentarz