Laptopa wyczyścisz sam – to proste

Laptopa wyczyścisz sam – to proste

Na własną rękę na pewno nie powinno się naprawiać wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego. Z drugiej strony jeśli mamy w tym  temacie pewną wiedzę to na pewno można się pokusić o jakieś niezbyt  skomplikowane działania. Gdy na przykład już słyszymy, że nasz komputer działa trochę głośniej to może się to okazać sygnałem informującym o zabrudzeniu. W końcu intensywne eksploatowanie takich urządzeń będzie powodować zbieranie się kurzu na radiatorze oraz wentylatorze, który przecież jest niezbędny. Urządzenie takie są kluczowe jeśli chodzi o właściwą wentylację laptopa albo komputera stacjonarnego.

Po co czyścić kompa?

Swoją drogą nawet amatorzy wiedzą, że czyszczenie laptopa to nie jest znowu czynność jakaś bardzo skomplikowana.Wszystko w końcu zależy od tego czy potrafimy policzyć wszystkie śrubki oraz we właściwy sposób odgiąć w pewnym momencie obudowę. Przede wszystkim należy się tu wykazać minimalnymi ale jednak zdolnościami manualnymi. Reszta jest dziecinną zabawą. W końcu każdy potrafi trzymać śrubokręt. Podczas takich prac najpraktyczniej jest sobie przygotować jakieś pudełko, do którego wrzucimy wszystkie śrubki. Potem znacznie łatwiej nam będzie je zidentyfikować i z powrotem przykręcić we właściwym miejscu. Tak właśnie wyglądają najczęściej takie działania typowo techniczne.

Szybkie oczyszczenie podzespołów

Gdy zrealizowane ma być takie czyszczenie laptopa to właściwie postępujemy tu tylko w kilku najważniejszych krokach. Najpierw wyłączamy urządzenie. Potem staramy się odkręcić wszystkie najważniejsze śruby. Następnie wyszukujemy kluczowe dla nas elementy i dokładnie je czyścimy. Potem pozostaje już tylko nałożyć pastę chłodzącą na procesor i dokręcić wszystkie elementy. Z pewnością jeśli postępowaliśmy zgodnie z takimi zaleceniami to nasze urządzenie będzie znacznie lepiej chłodzone. Po w końcu wykonuje się takie czyszczenie laptopa aby temperatura procesora spadła nawet o kilkadziesiąt stopni. Można te współczynniki zresztą w późniejszym czasie sprawdzić szybko poprzez różne programy komputerowe, które analizują temperaturę i wydajność.

Dodaj komentarz