Kamera samochodowa

Kamera samochodowa

W czym pomocna jest kamera w samochodzie

Na drodze często dochodzi do groźnych sytuacji. Czasami winowajca bierze na siebie odpowiedzialność i przyznaje, że popełnił błąd. Jednak bywa też tak, że sprawca nie zgadza się z naszym punktem widzenia i próbuje uniknąć winy. W takiej sytuacji nieoceniona jest kamera samochodowa. Nagrania mogą stanowić dowód dla policji lub ubezpieczyciela. Dzięki nim będziemy mieli dowody nie tylko na sytuacje, które nas spotkają. Możemy uwiecznić wiele pobocznych wypadków czy innych zdarzeń drogowych.

Kamera samochodowa jest niezwykle przydatna w przypadku kontroli policyjnej. Zdarza się, że kierowca jest niesłusznie oskarżony o przekroczenie prędkości. Dzięki wideorejestratorowi możesz udowodnić, że jechałeś przepisowo. Unikniesz w ten sposób mandatu i niepotrzebnych nerwów.

Kamera samochodowa może też pomóc w samodyscyplinie. Oglądając nagrania, możesz dostrzec błędy jakie popełniasz. Pomoże ci to w poprawieniu stylu i bezpieczeństwa jazdy.

Kamera samochodowa

Pamiętaj, że zarejestrowane nagranie będzie nieprzydatne, jeśli będzie miało złą jakość. Można wtedy podważyć jego wiarygodność. Zarówno w sądzie jak i przy dochodzeniu o odszkodowanie film musi być wyraźny. Warto upewnić się, że kamera samochodowa ma odpowiednie parametry techniczne. Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu. Można więc pokusić się o zakup modelu obsługującego rozdzielczość Full HD. Najtańsze kamery przy gorszej pogodzie (deszcz, chmury) mogą zarejestrować nagranie, z którego nie da się odczytać tablic rejestracyjnych samochodu. W wielu przypadkach takie dane są kluczowe. Zwróć też uwagę na pojemność pamięci wewnętrznej. Dobrze gdyby istniała możliwość zainstalowania również zewnętrznej karty pamięci. Ważny jest też kąt nagrywania. Szukaj modelu, który ma jak najszerszy kąt widzenia. Im jest on szerszy, tym więcej szczegółów zostanie uchwyconych. Na rynku są dostępne kamery samochodowe wyposażone w moduł GPS. Umożliwiają one zapis nie tylko przejechanej trasy, ale również aktualnej prędkości. Niektóre urządzenia pełnią też funkcję pełnoprawnej nawigacji. Jeżeli często podróżujesz nocą, zwróć uwagę na nagrywanie nocne. Kamera samochodowa powinna być odporna na światło latarni i innych samochodów.

Cena kamery samochodowej

Najtańsze kamery kupisz już za 50 zł. Jednak jeśli zależy ci na wysokiej rozdzielczości i funkcjach dodatkowych, przygotuj się na wydatek kilku tysięcy złotych. Możesz wziąć kredyt gotówkowy i kupić lepszej jakości kamerę, która nie zawiedzie w żadnej sytuacji. Warto zdecydować się na droższy model i nie obawiać się, że coś zostanie źle nagrane. Kup jeden, ale porządny sprzęt.

 

Dodaj komentarz