Jak naprawdę wytrzymały jest szafirowy ekran HTC U Ultra [WIDEO]

Jak naprawdę wytrzymały jest szafirowy ekran HTC U Ultra [WIDEO]

Na początku tego roku, HTC wydało fablet klasy premium o nazwie HTC U Ultra. Posiada on 5.7-calowy wyświetlacz z dodatkowym ekranem u góry, podobnie jak LG V20. Urządzenie jest bardzo błyszczące, a także mimo swoich rozmiarów nie posiada gniazda słuchawkowego 3.5 mm. Tajwański producent zapowiedział również pojawienie się jego ulepszonej wersji, z bardzo wytrzymałym szkłem szafirowym, a więc najtwardszym materiałem z jakiego można wykonać ochronę ekranu.

Kiedyś Apple próbowało zastosować szkło szafirowe w iPhone’ach i Apple Watch, a to zadanie było bardzo trudne w wykonaniu. Zająć miała się tym firma trzecia, która jak się później okazało zbankrutowała. Jednak firmy nadal starają się poprawić proces tworzenia szafirowych ochron dla wyświetlaczy i okazuje się, że HTC może być jednym z pierwszych, której udało się osiągnąć jakąkolwiek formę sukcesu. Szafirowa wersja HTC U Ultra kosztuje jednak więcej niż regularny model, który w Polsce został wyceniony na 3499 złotych. Edycja premium jest droższa o około 160 dolarów, a więc 650 złotych. Jednak czy opłacalne jest dołożenie tej kwoty, aby zapewnić urządzeniu dodatkową ochronę przed zarysowaniami bez dodatkowych akcesoriów? Czy jest to tylko marketingowy bełkot od HTC?

Youtuber JerryRigEverything wziął na warsztat HTC U Ultra i porównał jego wyświetlacz z szybką ochroną zegarka Tissot, które jest wykonana z szafiru. Jaki jest tego efekt? Możecie przekonać się oglądając poniższy film, efekt może być zaskakujący.

Dodaj komentarz