iPhone, Xs, iPhone Xs Plus i iPhone 9 na 2018 rok

iPhone, Xs, iPhone Xs Plus i iPhone 9 na 2018 rok

Według wszelkich przesłanek w tym roku zobaczymy ponownie trzy iPhone’y. Jednym z nich będzie następca iPhone X z 5.8-calowy ekranem. Kolejnym ma być Apple iPhone Xs Plus z 6.5-calowym wyświetlaczem OLED i z charakterystycznym wcięciem. Kolejnym ma być iPhone 9 z 6.1-calowym ekranem LCD oraz wcięciem. Ostatni nie będzie miał też podwójnego aparatu z tyłu oraz bez 3D Touch. Wszystkie tegoroczne modele będą miały jednak aparat TrueDepth i Face ID.

Bloomberg ujawnia kilka szczegółów na temat iPhone’ów z 2018 roku. Anonimowe źródło potwierdzają wcześniejsze doniesienia, ale z uzupełnieniem niektórych informacji. Według tego iPhone Xs Plus ma nazwę kodową D33 i będzie mieć wyświetlacz OLED o przekątnej 6,5 cala ma rozdzielczość 1242 x 2688, co przekłada się na gęstość 455 ppi (iPhone X ma 459 ppi). Mniejszy iPhone Xs nosi nazwę kodową D32. Ponadto iPhone Xs Plus i iPhone Xs będą dostępne w kolorze złotym.

Apple podobno chce wprowadzić też w niektórych regionach wersję dual-SIM. Firma podobno rozważa też zastosowanie technologii eSIM.

iPhone 9 będzie miał ekran od krawędzi do krawędzi, ale jako, że będzie najtańszy z całej trójki to zostanie pozbawiony niektórych funkcji. Zamiast stalowej ramy, zastosowana zostanie aluminiowa rama. Ekran LCD nie będzie miał 3D Touch.

Źródło: Bloomberg

Dodaj komentarz