iPad Pro z 10.5-calowy ekran może pojawić się na początku 2017 roku

iPad Pro z 10.5-calowy ekran może pojawić się na początku 2017 roku

Według najnowszych doniesień z “łańcucha produkcji” w Azji, już w przyszłym miesiącu rozpocznie się produkcja 10.5-calowego iPada Pro. Ma on być gotowy do prezentacji jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku. Jeśli plotki zostaną potwierdzone będzie to czwarta opcja rozmiaru ekranu wśród wszystkich linii tabletów Apple. Będzie to również pierwszy iPad, który napędzany będzie przez chipset A10X.

Być może decyzja o wprowadzeniu 10.5-calowego iPada Pro wiąże się z chęcią dotarcia do szerszego grona klientów korporacyjnych oraz edukacyjnych. W obecnej konfiguracji 12.9-calowy iPad Pro może wydawać się zbyt kosztowny dla sektora edukacyjnego, natomiast dla przedsiębiorstw 9.7-calowy zbyt mały. Idealnym rozwiązanie jest zaproponowanie czegoś pośredniego.

Najnowsze plotki pochodzą od DigiTimes, jednak dużo wcześniej pojawiały się też doniesienia od wielu analityków, który zajmują się firmą Apple na co dzień. Wspomina się również o zastosowaniu paneli AMOLED w przyszłorocznych iPadach.

Według plotek 9.7-calowy iPad maiłby również szanse powstać, jednak nie miałby on najwyższej klasy specyfikacji, aby móc konkurować z tabletami z Androidem.

Źródło: DigiTimes, AppleInsider

Dodaj komentarz