iOS 9 na 88 % zgodnych urządzeń

iOS 9 na 88 % zgodnych urządzeń

Apple ujawniło na swojej stronie wsparcia dla programistów, że 88 procent urządzeń zgodnych z najnowszym ekosystemem Apple, ma zainstalowany iOS 9. Oznacza to, że praktycznie na każde 9 na 10 sztuk iPhone, iPad i iPod Touch zostało zaktualizowane do najnowszej wersji.

Już we wrześniu, zaraz po wydaniu iOS 9 znajdował się na 50 % zgodnych urządzeń, co było rekordem w historii firmy. Następnie po wydaniu iOS 9.1 w listopadzie, najnowsza wersja systemu była zainstalowana na 66 % wszystkich iPhone’ów, iPadów i iPod’ów.

iOS niewątpliwie i niepodzielnie jest królem adaptacji wśród systemów mobilnych. Mimo tego, że główne wydania iOS zawierają wiele błędów, to Apple stosunkowo szybko reaguje na wszelkie niedociągnięcia i regularnie wydaje łatki systemu. Nowe iteracje iOS są od razu dostępne dla wszystkich kompatybilnych urządzeń i to jest największą zaletą i powodem tak dobrego wyniku. Inna sytuacja dotyczy systemów Android i Windows Phone, ale to nie miejsce i czas na pisanie o tym.

Być może już w najbliższą środę zadebiutuje iOS 10, a jeśli nie nastąpi to za dwa dni to możemy spodziewać się jego wydania jeszcze w tym miesiącu.

Dodaj komentarz