IKO – aplikacja bankowa od PKO Banku Polskiego

IKO – aplikacja bankowa od PKO Banku Polskiego

Bankowość mobilna to już normalna część naszego życia. Praktycznie każdy banku w Polsce oferuje swoim klientom dostęp do swojego rachunku za pomocą urządzeń mobilnych. Nie inaczej jest w przypadku banku PKO BP. Aplikację IKO znajdziemy bezpłatnie w Google Play, App Store oraz Windows Store.

Oferuje ona szereg usług i operacji na naszym koncie w PKO BP lub Inteligo. Przed korzystaniem z jej pełnej oferty musimy ją aktywować. Po wpisaniu swoich danych do logowania w serwisie iPKO musimy wysłać SMS autoryzacyjnego. Nie można zmieniać jego treści. Koszt według stawki operatora.

Dzięki IKO sprawdzimy swoje saldo, historię operacji na koncie oraz przejrzymy wszystkie jego szczegóły. Za jej pomocą wykonamy przelew między własnymi kontami lub na dowolny inny rachunek krajowy. Przelać pieniądze możemy również na numer telefonu jeśli odbiorca ma aktywowaną aplikację IKO. Daje nam także możliwość utworzenia zleceń stałych.

Szybko potrzebujesz swoje numeru konta? Nie ma problemu, bo za pomocą IKO udostępnimy go w łatwy sposób.

Oczywiście dowiemy się wszelkich informacji o swoich kartach debetowych i kredytowych, a także w razie konieczności zablokujemy je. W IKO znajdziemy wszystkiego o naszych lokatach i kredytach.

IKO to rownież płatności mobilne. Jeżeli mamy urządzenie z NFC z Androidem oraz posiadamy kartę Visa w PKO Banku Polskim lub Inteligo możemy dokonywać płatności zbliżeniowych. Niestety funkcja nie jest dostępna w systemach iOS i Windows. Za to na wszystkich trzech platformach możemy dokonywać transakcji poprzez BLIK w większości sklepów oraz wypłacać gotówkę w bankomatach bez użycia karty. Za jej pomocą utworzymy czeki BLIK, które możemy zrealizować w późniejszym terminie lub wysłać je innym osobom.

Przeczytaj także: Tapps.pl – oficjalna aplikacja serwisu

Oprócz typowo bankowych funkcji IKO oferuje doładowania telefonów, wysłanie prośby o przelew do innego użytkownika aplikacji, podgląd na aktualne kursy walut oraz mapę z oddziałami PKO BP, bankomatami oraz punktami obsługującym płatność BLIK.

Pobierz:

Dodaj komentarz